pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Tydzień Bibliotek

Tydzień BibliotekBiblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy po raz kolejny wzięła udział w obchodach Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna, XVIII edycja ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek”, została zorganizowana pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Inicjatywa obchodów, miała  na celu promowanie publikacji naukowych i popularnonaukowych. To również czas, kiedy podkreślamy  rolę biblioteki w procesie kształcenia.

Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy, realizując założenia programu (głównie w przestrzeni wirtualnej), zaprezentowała Czytelnikom swoje zbiory zarówno elektroniczne, jak i tradycyjne, pokazując, że jest miejscem przyjaznym i atrakcyjnym dla każdego Czytelnika, miejscem, w którym się na niego czeka.

Na wystawie oraz w prezentacji multimedialnej „Znajdziesz mnie w bibliotece – Twoja książka, Twoje czasopismo” znalazły się książki oraz czasopisma naukowe i popularnonaukowe, które zainteresują nie tylko studentów danego kierunku, ale każdego, komu przyjemność sprawia pogłębianie szeroko pojętej wiedzy o otaczającym nas świecie.Tydzień Bibliotek

W dniu 20 maja 2021 roku w Ośrodku Informacji i Dokumentacji Naukowej Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy odbyło się spotkanie „Otwarty dostęp do wiedzy” dla uczniów Technikum Akademickiego w Legnicy.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja „Infobrokering – wyszukiwanie informacji”, w której wyjaśnione zostało pojęcie infobrokeringu, zaprezentowano dostępne w bibliotece e-zbiory oraz katalog OPAC WWW, ukazano różnicę pomiędzy wyszukiwaniem informacji w przeglądarkach internetowych a wyszukiwaniem w pełnotekstowych bazach danych. Bazy danych gwarantują uzyskanie dostępu do wysokiej jakości licencjonowanych artykułów od renomowanych wydawców. Ponadto bazy danych dają możliwość wyszukiwania zaawansowanego, co pozwala na zawężenie wyników, a tym samym ułatwia odnalezienie potrzebnych informacji.

W części warsztatowej spotkania uczestnicy przeszukiwali bazy PROQUEST, EBSCOhost oraz INFONA z użyciem operatorów logicznych oraz  wyszukiwali artykuły na zadany temat.

Uczniowie Technikum Akademickiego skorzystali z możliwości założenia konta w czytelni Biblio ebookpoint – Multimedialnej Bibliotece Cyfrowej oraz wypożyczenia tam pierwszej książki.Tydzień Bibliotek

Tegoroczne wielowymiarowe hasło, pozwoliło nam  przedstawić Bibliotekę, która staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych działań w przestrzeni akademickiej.

2021-06-22

<< POWRÓT

Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u