fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Awans na szóstkę!

Awans na szóstkę!Drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w piłce ręcznej kobiet wywalczyła awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej, który odbył się w Katowicach od 10-13 czerwca 2021. W finale wystąpiło 16 najlepszych drużyn szczypiorniaka z całej Polski.

Cieszyńskie zawody były jednym z dwóch turniejów eliminacyjnych piłkarek ręcznych. Zawodniczki rywalizowały na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Organizatorem turnieju był Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Śląski w Cieszynie.

Drużyna AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy w składzie: Wiktoria Jaroniewska, Wiktoria Kocińska, Kamila Kolanowska, Daria Miłek, Marta Murawska, Adrianna Pacyna, Klaudia Piróg, Agata Tracz (Kapitan) zajęła ostatecznie szóste miejsce, odnotowując dwa zwycięstwa i cztery porażki, bilans bramkowy 149:147.Awans na szóstkę!

Zwycięzcą turnieju została ekipa z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Najlepszą strzelczynią drużyny z 56 bramkami została nasza studentka Daria Miłek, z drugiego roku kierunku Coaching zdrowego stylu życia, która zdobyła jednocześnie tytuł Najlepszej Strzelczyni Turnieju. Opiekunem zespołu był Tomasz Chochołek.

Klasyfikacja końcowa półfinału B AMP w piłce ręcznej kobiet (Cieszyn 13-16.05.2021)