pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Biblioteka na BIS

Biblioteka na BISBiblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 25 maja 2021 r.  zorganizowała kolejne spotkanie integracyjne z Kołem Naukowym Dietetyków z cyklu BIBLIOTEKA na BIS (Biblioteczna Integracja Studentów).

Celem cyklu spotkań jest promowanie i propagowanie działalności biblioteki oraz kół naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Biblioteki oraz mgr Katarzyny Traczuk-Bernat i dr inż. Iwony Twarogowskiej-Wielesik. Odbyło się ono w przestrzeni online pod hasłem: "Zasady zdrowego żywienia w oparciu o piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej".

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia prezentacji dostępnych w Bibliotece baz danych (m.in. ProQuest, EBSCOhost) oraz czytelni internetowych (Ibuk Libra i ebookpoint BIBLIO), w których można odnaleźć książki i artykuły ze wszystkich dziedzin wiedzy, w tym z dziedziny dietetyki, towaroznawstwa żywności i gastronomii oraz dziedzin pokrewnych. Zostały również zaprezentowane strategie wyszukiwania dokumentów w katalogu OPAC WWW Systemu do Zarządzania Procesami Bibliotecznymi Prolib. Aby korzystać z e-zbiorów biblioteki, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny oraz oświadczenie czytelnika, które należy przesłać na adres mailowy biblioteka@pwsz.legnica.edu.pl.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa stacjonarna oraz prezentacja multimedialna książek ze zbiorów Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy.Biblioteka na BIS

Studenci II roku dietetyki pod opieką Pani dr inż. Iwony Twarogowskiej-Wielesik oraz Pani mgr Katarzyny Traczuk-Bernat przygotowali prezentację „Dbamy o siebie, bo wiemy, co jemy”.

Podczas prezentacji studenci wyjaśnili nam jak należy  rozumieć i czytać Piramidę  Żywieniową oraz przedstawili  zasady zdrowego żywienia. Ponadto część wystąpień była poświęcona aktywność fizyczna, która  jest uzupełnieniem zdrowej diety. Wytrwać w postanowieniu o codziennej aktywności pomagają aplikacje mobilne, które mierzą liczbę przebytych kroków i kilometrów, spalonych kalorii, a także pozwalają rywalizować i porównywać swoje wyniki ze znajomymi. Podczas spotkania studenci  przygotowali pożywne dania  z naturalnych składników na bazie zbóż, suszonych warzyw i owoców oraz aromatycznych przypraw.

Spotkanie Biblioteki z Kołem Naukowym Dietetyków w ramach BIBLIOTEKI na BIS było już kolejnym i z całą pewnością odbędą się następne. Zapraszamy do współpracy wszystkie Koła Naukowe działające na terenie Uczelni.

2021-06-28

<< POWRÓT

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u