Główna nagroda dla naszej studentki

Wrocławska Akademia Medyczna zorganizowała w maju I Międzynarodową Konferencję Naukową dla Studentów Studiów Medycznych pn. „Choroby przewlekłe – aspekty pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, terapeutyczne”.  Z grupy ponad 120 nadesłanych referatów do udziału w konferencji zaproszono tylko 20 studentów. W tej grupie znalazły się dwie studentki Pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy Agnieszka Maguliszyn i Barbara Kozomaricz.

Referat pierwszej z nich pt. „Rehabilitacja i postępowanie pielęgnacyjne u dzieci z astmą oskrzelową” wyróżniony został pierwszą nagrodą. Praca Agnieszki Maguliszyn powstała we współpracy z Renatą Hołownia i Małgorzatą Więcławek.

Również referat Barbary Kozomaricz pt. „Jakośc życia pacjentów po operacjach złamania kości udowej w zależności od wieku” napisany wraz z Jadwigą Muzyką i Joanną Zółtańską wyróżniony został przez organizatorów nagrodą.

Obrady konferencji otworzyło wystąpienie dr Eleni Kletsiou z Uniwersytetu w Atenach. Po niej głos zabrał prof. dr hab. Bernard Banaszek prezentując referat pt. „Małego stopnia systemowe zapalenie a powikłania nadciśnienia tętniczego”  i prof. dr hab. Krystyna Łoboz-Grudzień z tematem „Chory z przewlekłą niewydolnością serca – rola opieki interdyscyplinarnej”. Kolejne referaty wygłaszali dr hab. Ireneusz Całkosiński o „Procesach zapalnych jako następstwie chorów przewlekłych” ; mgr Irena Młynarczyk „Rehabilitacja w niedokrwistości serca – od wytycznych do przeciwwskazań”.

Po sesji inauguracyjnej rozpoczęły cztery sesje z wystąpieniami studentów studiów medycznych. Dotyczyły one kolejno „Pielęgnowania w chorobach przewlekłych – praktyka pielęgniarska oparta na faktach”; „Opieka medyczna nad chorym przewlekle”; „Rehabilitacja w chorobach przewlekłych” oraz „Jakość życia pacjentów w chorobach przewlekłych”.

W sumie studenci z uczelni Wrocławskich, Warszawskich, Zabrzańskich i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wygłosili siedemnaście referatów.

(msz)

Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja Pogoda

Pogoda dla miejscowosci Legnica na jutro

Temperatura: -7°C