pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Strefa relaksu dla studentów otwarta!

Strefa relaksu dla studentów otwarta!W obecności władz uczelni, nauczycieli akademickich, pracowników oraz studentów, 12 października bieżącego roku uroczyście oddano do użytku pierwszą strefę relaksu dla studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy. Strefa zlokalizowana jest w budynku C, między salą 122 a 123. Zakończenie prac zostało tak zaplanowane, aby od października nowego roku akademickiego powracający na Uczelnię studenci mogli w pełni korzystać ze wzbogaconej i przyjaznej im przestrzeni.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonała dr Monika Wierzbicka, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów oraz mgr Robert Burba, Kanclerz naszej Uczelni. Obecni byli Dziekani i Prodziekani pozostałych Wydziałów, Dyrektor Biblioteki, nauczyciele akademiccy i studenci.  Z kolei dr hab. inż. Marcin Liberacki, prof. PWSZ, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych wraz dr Małgorzatą Buchlą, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych zwrócili się do studentów zapraszając ich do korzystania z tego nowego miejsca do odpoczynku na terenie naszej Uczelni.

Po uroczystym otwarciu, uczestnicy spotkania podziwiali wyposażenie Strefy, wyeksponowane prace plastyczne studentów Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz sprawdzali możliwości relaksacyjne zaaranżowanej przestrzeni. Od tego momentu Strefa Chillout została oficjalnie przekazana studentom, którzy jak zaznaczyła Pani Prorektor dr Monika Wierzbicka, są „największym dobrem Uczelni” i warto robić wszystko, aby kształcenie odbywało się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Do doskonale wyposażonych sal wykładowych, pracowni specjalistycznych, czytelni - gdzie studenci mogą skupić się na pracy naukowej, dołączyło przyjazne miejsce, gdzie mogą odpocząć w przerwach między zajęciami.

Propozycja stworzenia strefy relaksu połączonej z mini galerią prac studentów to wyjątkowy projekt, który został zgłoszony przez dr Małgorzatę Buchlę, Prodziekan Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych. Projekt uzyskał akceptację władz Uczelni i został przedyskutowany ze studentami, ciesząc się ich poparciem.

Gratulujemy Pani Prodziekan i całemu zaangażowanemu Zespołowi. Zapraszamy do korzystania ze Strefy Relaksu!Strefa relaksu dla studentów otwarta!

Projekt stworzenia strefy relaksu – chillout zone powstał z dwóch powodów. Pierwszym był brak miejsca, w którym można eksponować prace plastyczne studentów Pedagogiki, które powstają podczas zajęć praktycznych na tym kierunku. Drugim  były potrzeby studentów zgłaszane w ankietach oceniających studia na naszej Uczelni. Studenci wskazywali w nich, że brakuje im miejsca do odpoczynku, gdy wiele godzin spędzają w murach Uczelni.

Projekt strefy relaksu dopasowano do wysokiego, industrialnego pomieszczenia. Proponowane wyposażenie jest proste, eleganckie i tworzy przytulną atmosferę zapraszającą do odpoczynku, relaksu, rozmów, podziwiania prac plastycznych studentów. Ponadto harmonijnie dobrany wystrój, wygodne, miękkie i lekkie fotele łatwe do dowolnej aranżacji będą mogły być również miejscem spotkań kół naukowych działających w naszej Uczelni.

2021-10-18

<< POWRÓT
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u