pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Z wizytą na Zamku Grodziec

Z wizytą na Zamku GrodziecNa zaproszenie kasztelana Zamku Grodziec - Zenona Bernackiego, przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w dniach 11-12 czerwca bieżącego roku wzięli udział w „II. Przeglądzie Teatrów Historycznych – Jak to dawniej bywało”, gdzie zaprezentowali ofertę edukacyjna na rok akademicki 2011/2012.

Rycerzy jak i turystów z całej Polski podejmowały połączone siły Grupy Rekonstrukcji Historycznych Księstwa Legnicko-Brzeskiego, Trupy Teatralnej „Waganci” oraz Chorągwi Ziemi Lwowskiej Księcia Władysława II Opolczyka.

W programie nie zabrakło znanych konkurencji rycerskich jak piłka rycerska, turniej łuczniczy, turniej rycerski, warsztaty taneczne i nowość turniej bojowy. Nie ladą atrakcją dla Zamku Grodziec była wizyta 20 rycerzy zakonnych – Krzyżaków. Są to rycerze Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Do Polski zostali oni sprowadzeni w 1226 roku przez Konrada Mazowieckiego. Mieli walczyć z plemionami Prusów jednak historia potoczyła się zupełnie inaczej.Z wizytą na Zamku Grodziec

Turyści odwiedzający Zamek Grodziec mogli w towarzystwie rycerzy szukać ukrytego skarbu. Na poszczególnych etapach wędrówki murami fortecy zbierano wskazówki, które pozwalały przejść do kolejnych etapów poszukiwań. W sumie trzeba było zaliczyć osiem punktów kontrolnych, wykonać osiem zadań i rozwiązać osiem zagadek. Natomiast Ci, którzy woleli wczuć się w klimat średniowiecznych walk obserwowali walki rycerskie. Część z nich oczywiście była wyreżyserowana, ale tradycja i doświadczenie Grupy Rekonstrukcyjnej Księstwa Legnicko-Brzeskiego pozwoliła na zademonstrowanie bohurtu. W odróżnieniu od walki pokazowej jest to rzeczywiste starcie, po którym można się nabawić siniaków, a niekiedy nawet i złamań.

Z wizytą na Zamku GrodziecUkoronowaniem pierwszego dnia Festiwalu był wieczorny pokaz ogniowy w wykonaniu Grupy Tancerzy Ognia „Gorgona” oraz członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Księstwa Legnicko-Brzeskiego.

Drugiego dnia, występy Zespołu Tańca Dawnego „Ars Saltandi”, działającego przy Złotoryjskim Ośrodku Kultury umilały widzom zwiedzanie Zamku.

Prezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbywała się przy wejściu głównym do Zamku. Przy stoisku można było uzyskać wszelkich informacji o zasadach tegorocznej rekrutacji, a także o warunkach studiowania. Ponadto każdy kto odwiedził nasze stoisko otrzymał uczelniane maskotki, czapeczki oraz silikonowe opaski na rękę z logo Uczelni.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u