pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasi studenci w Strasburgu

Nasi studenci w StrasburguW dniach 5-8 czerwca bieżącego roku na zaproszenie Pani Poseł w Parlamencie Europejskim Lidii Geringer de Oedenberg studenci III roku Pedagogiki na specjalności Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim – Marta Pęczkowska oraz Tomasz Kolis odwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Pierwszego dnia pobytu zwiedzili Dzielnicę Instytucji Europejskich, między innymi siedzibę Radę Europy oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka a następnie Stare Miasto z pokładu wycieczkowego. Jako, że Alzacja, w której mieści się Strasburg słynie z wina, piwa, frytek oraz bocianów, które gniazdują i spacerują swobodnie w parkach i ogrodach, studenci spróbowali lokalnego piwa i potrwa w tradycyjnej piwiarni.
Nasi studenci w Strasburgu
Na program drugiego dnia składała się przede wszystkim wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z Panią Lidią Geringer de Oedenberg, która wcielając się w rolę przewodnika omówiła funkcjonowanie tej najważniejszej instytucji w Europie. Dzięki uprzejmości Pani Poseł była również możliwość obserwowania obrad, ze specjalnej trybuny przeznaczonej dla gości, którym przewodniczył Jerzy Buzek.

Nie lada zaskoczeniem był sygnał alarmowy, który rozległ się w połowie dyskusji europosłów. Jak się okazało po wyjściu z budynku miały miejsce rutynowe ćwiczenia.
Nasi studenci w Strasburgu
Następnie odbyło się spotkanie z Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg, która mówiła o znaczeniu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dla Polski i Europy.

Jednym z priorytetów polskiego rządu jest działanie w ciągu najbliższego półrocza na rzecz wzmocnienia wzrostu gospodarczego. Ma się to dokonać poprzez dokończenie budowy unijnego rynku wewnętrznego. Polska zainteresowana jest w szczególności rozwojem usług elektronicznych, tak by znieść bariery uniemożliwiające przeprowadzanie transakcji transgranicznych on-line.

Lidia Geringer de Oedenberg  zajmuje się obecnie upraszczaniem prawa wspólnotowego i  finansami Unii Europejskiej, pracując w Komisjach Prawnej, Petycji i Budżetowej. W swojej pracy jest skoncentrowana głównie na intensywnej współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami, dla których przygotowuje cykliczne szkolenia z zakresu pozyskiwania dotacji unijnych.

<< POWRÓTImieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u