pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rywalizowali na „Kormoranie”

Rywalizowali na „Kormoranie”W dniach 20 – 21 czerwca bieżącego roku na kąpielisku „Kormoran” odbyła się impreza sportowa „Kormoran Beach Party 2011”, w ramach której uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Dolnego Śląską grali w piłkę nożną, ręczną i siatkową.

Głównymi organizatorami był Uczelniany Klub Sportowy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP  w Legnicy.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Lubina, Legnicy i Bolesławca by jak co roku na sportowo powitać nadchodzące wakacje a jednocześnie walczyć o medalowe miejsca i tytuły Mistrza Dolnego Śląska  w kategorii szkól gimnazjalnych  oraz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym dniu VI Dolnośląskiego Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych Kormoran Beach Party Legnica 2011 rywalizowali gimnazjaliści. W plażowej piłce ręcznej, piłce nożnej i siatkówce dominowali chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Legnicy. Natomiast wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Gimnazjum nr 5 w Legnicy.

Rywalizowali na „Kormoranie”Drugiego dnia rywalizowali uczniowie szkół średnich. Tutaj wśród chłopców prym wiedli uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy. W rywalizacji dziewcząt miejsca zostały podzielone pomiędzy uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, II liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.

Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, koszulki oraz drobne upominki przekazane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

Legnickie kąpielisko „Kormoran” było również areną zmagań w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej „Kormoran Beach Handball Cup”, gdzie oprócz zawodników z Polski pojawiły się również ekipy z Czech, Węgier, Słowacji, Rosji i Niemiec. Wydarzenie to również wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Turniej odbywał się w dniach 24-26 czerwca bieżącego roku i zgromadził prawie 400 uczestników – 20 drużyn męskich, 12 kobiecych oraz 12 drużyn dziecięcych. Zawody były rozgrywane na trzech pełnowymiarowych boiskach do plażowej piłki ręcznej, a w ciągu trzech dni imprezy rozegrano aż 130 spotkań.

Turnieju plażowej piłki ręcznej na tak wysokim poziomie sportowym w Legnicy jeszcze nie było. „Beach Handball Kormoran Cup 2011” był jednym z turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski, zaliczanym do cyklu „European Beach Tour 2011”.  Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Sportu.

Pierwszego dnia trwania turnieju rywalizowano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do turnieju w kategorii szkół podstawowych zgłosiły się drużyny z Legnicy: MSPR Siódemka RAKI PONURAKI, MSPR Siódemka ŻÓŁCI, UKS Dziewiątka, MSPR Siódemka Sztućce.

Rywalizowali na „Kormoranie”W turnieju gimnazjalistów udział wzięło 6 drużyn: legnickie zespoły – UKS Dziewiątka, MSPR Siódemka LIMONKI, MSPR Siódemka BOCZKI, MSPR Siódemka RONDEL JUNIOR oraz dwie drużyny reprezentujące GIMNAZJUM nr 2 w Złotoryi. Gimnazjaliści grali w systemie każdy z każdym. Najlepsze okazało się Gimnazjum nr 2 Złotoryja. Kolejne miejsca zajęli: UKS Dziewiątka, MSPR Siódemka BOCZKI, MSPR Siódemka LIMONKI, Gimnazjum nr 2 w Złotoryi II, MSPR Siódemka Rondel Junior.

Na „Kormoranie” można było obejrzeć zmagania najlepszych - Salgótarjáni Strandépítők BHC, a także całą krajową czołówkę: Damy Radę Inowrocław, Gwardię Opole, BHT GRU Juko Poznań, Ekipę z Materaca oraz gospodarzy turnieju SMS Rondel Team Legnica. W turnieju zagrały również: Blue Brothers, Ęso Napić Team Głogów, UKS Dziewiątka Legnica , OPEN SPORT Lubin i BHC Sokol .

Bardzo dobrze spisali się gospodarze SMS Rondel Team Legnica. Popularne „Rondle” wygrały po 2:0 z Blue Brothers, Eso Napić Głogów i UKS II Dziewiątka. Legniczanie przegrali tylko z węgierskim Hungary Strandepitok (0:2).

W ostatni dzień sportowej rywalizacji, szczypiorniści SMS Rondel Team Legnica zwyciężyli w Beach Handball Kormoran Cup. W finale pokonali nieoczekiwanie w dwóch partiach węgierski Strandepitok.

Trzecie miejsce w turnieju przypadło ekipie z Inowrocławia, a czwarte GRU Poznań.

Kolejne miejsca zajęli: Gwardia Opole, Ęso Napić Team Głogów, Gwardia Koszalin, Blue Brothers Legnica, Mięso Wódka Sos, UKS Dziewiątka I Legnica i UKS Dziewiątka II Legnica.

W turnieju kobiecym równych sobie nie miała drużyna AZS AWF Wrocław.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u