pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pracownicy Wydziału Medycznego o dobrostanie i społeczeństwie

W dniach 10-12 czerwca 2011 roku w Krasnem koło Lublina miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Wellness and society – Dobrostan i społeczeństwo”.

Organizatorami konferencji były: Neuro Centrum w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz National Wellness Institute University of Wisconsin Stevens Point w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W konferencji wzięli udział nauczyciele akademiccy Wydziału Medycznego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy – mgr Małgorzata Bujnowska, mgr Joanna Żółtańska i dr Waldemar Michalczak.

Zaprezentowane zostały tematy dotyczące „Uwarunkowań psychospołecznych jako elementu analizy jakości życia, w kontekście uczestnictwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku”, „Dolegliwości bólowych jako przedmiotu analizy jakości życia osób starszych, w kontekście uczestnictwa w programie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku” oraz „Aktywności fizycznej jako przedmiotu analizy jakości życia osób starszych, w kontekście uczestnictwa w programie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Prezentowane prace zostały opracowane w oparciu o realizowane w PWSZ im. Witelona w Legnicy granty naukowe.

Ponadto przedstawiciele naszej Uczelni przewodniczyli podczas konferencji w poszczególnych sesjach, w których odbywały się obrady.

Cennym zwieńczeniem udziału w konferencji są trzy publikacje naukowe w wydanych opracowaniach z afiliacją Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u