pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ambicja i wola walki

Ambicja i wola walkiWe Wrocławiu, 12 grudnia odbył się turniej eliminacyjny Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Futsalu mężczyzn. Organizatorem zawodów była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego. W turnieju udział wzięło ponad 100 studentów z 9 uczelni z Dolnego Śląska. Turniej ten był ćwierćfinałem Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn.

Do rundy finałowej awansowało tylko sześć najlepszych uczelni: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w okrojonym składzie przegrała oba spotkania w swojej grupie: AWL Wrocław 1:10 (0:5) i UE Wrocław 1:15 (0:7). Bramki dla PWSZ im. Witelona w Legnicy strzelili: Miłosz Boryczka i Dariusz Lewandowski.

Legniccy futsaliści zostawili na boisku kawał serca i zdecydowanie nie mieli się czego wstydzić. Niestety wola walki i ambicja to za mało, żeby awansować do rundy finałowej, która uprawniała do rywalizacji o półfinał Akademickich Mistrzostw Polski.

Zespół PWSZ im. Witelona w Legnicy zagrał w składzie: Miłosz Boryczka, Dariusz Lewandowski, Marcel Wolski, Michał Wozowczyk (Kapitan), Tomasz Chochołek (Bramkarz). Opiekunem drużyny był: Tomasz Chochołek.

Klasyfikacja po turnieju eliminacyjnym:

1 PWr Wrocław

2 UPWr Wrocław

3 AWL Wrocław

4 UE Wrocław

5 AWF Wrocław

6 PUAS Wałbrzych

7 UWr Wrocław
   UMed Wrocław
   PWSZ im. Witelona w Legnicy


Fot. Alicja Andruszko


2021-12-14

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u