pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Fit Wigilia. Jak połączyć zdrowie z tradycją”.

„Fit Wigilia. Jak połączyć zdrowie z tradycją”.W ramach cyklu „Biblioteka na BIS (Biblioteczna Integracja Studentów)”, Biblioteka 13 grudnia 2021 r. zorganizowała przedświąteczne spotkanie integracyjne z Kołem Naukowym Dietetyków. Po raz kolejny spotkanie odbyło się w formule online. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, Pan prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 16.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Panią dr Iwoną Twarogowską-Wielesik, Panią mgr Katarzyną Traczuk-Bernat oraz studentami kierunku Dietetyka. Odbyło się ono pod hasłem „Fit Wigilia. Jak połączyć zdrowie z tradycją”.

Studenci dietetyki zaproponowali lżejsze, zdrowsze i „bardziej fit” wersje przepisów na tradycyjne potrawy podawane podczas wieczerzy wigilijnej. Opowiedzieli również o właściwościach zdrowotnych przypraw obecnych w wigilijnych daniach.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, co należy zrobić, aby wigilijna kolacja nie skończyła się przejedzeniem i, co za tym idzie, wyrzutami sumienia. W zachowaniu dobrego samopoczucia z pewnością pomoże nawet niewielka aktywność fizyczna, jak choćby pomoc przy roznoszeniu potraw.„Fit Wigilia. Jak połączyć zdrowie z tradycją”.

Można było także obejrzeć wystawę książek i czasopism ze zbiorów biblioteki korespondujących z tematyką spotkania. Bibliotekarze zachęcali również do zapoznają się z książką miesiąca dostępną w IbukLibra autorstwa Adama Pruszaka pt.: „O ziemiańskim świętowaniu. Tradycje świąt Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy”.

Spotkania Biblioteki z Kołem Naukowym Dietetyków w ramach „Biblioteki na BIS” są cennym doświadczeniem dla obu stron i dlatego na trwałe wpisały się do kalendarza organizowanych wydarzeń. Biblioteka zaprasza do współpracy wszystkie działające na terenie Uczelni Koła Naukowe.

2021-12-15

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u