pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Collegium Witelona będzie współtworzyć nowe centrum rozwoju gospodarczego

Collegium Witelona będzie współtworzyć nowe centrum rozwoju gospodarczegoPrzy wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. oraz jedenastu partnerów, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. utworzyła Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego.

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa jest częścią tego wydarzenia. Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr Bogumiła Wątorek, 13 stycznia 2022 sygnowała porozumienie o współpracy w tej sprawie.

To ma być jeden z najważniejszych nowych projektów rozwoju w subregionie legnicko-głogowskim. Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego (MCRG) ma stać się miejscem, które umożliwi rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz pobudzi gospodarczo region. W swoim założeniu, MCRG ma wspierać cały obszar gospodarczy od inkubatora przedsiębiorczości, startup-ów po dużych inwestorów chcących lokować swoje zakłady w regionie.

- Dziś zrobiliśmy pierwszy, bardzo ważny krok, ale to dopiero początek drogi do zrealizowania tego dużego przedsięwzięcia. Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego, wraz z terenami inwestycyjnymi w okolicy, to przestrzeń, która pozwoli na utworzenie wielu nowych miejsc pracy. Oczywiście nie od razu, ale takiej szansy nie możemy przegapić – mówił  Przemysław Bożek, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Collegium Witelona będzie współtworzyć nowe centrum rozwoju gospodarczego

Realizacja tego projektu ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego, pozyskania inwestorów czy tworzenia miejsc pracy, w tym dla wysoko kwalifikowanych pracowników.

- Połączenie świata nauki, biznesu i samorządu, wydaje się taką współpracą, bez której niemożliwy jest rozwój ani gmin, ani samorządów, ani biznesu, ani uczelni, dlatego dziękuję za zaproszenie KGHM do tego bardzo dobrego przedsięwzięcia. Myślę, że na tym porozumieniu skorzystają wszystkie strony i będziemy starali się je prowadzić właśnie tak, aby każdy z uczestników tego przedsięwzięcia miał korzyści – mówił podczas uroczystości Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.

Fot. Zbigniew Jakubowski (e-legnickie.pl)

2022-01-14

ZDJĘCIA

<< POWRÓT
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u