pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dołącz do AZS Collegium Witelona!

Dołącz do AZS Collegium Witelona!Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Collegium Witelona Uczelnia Państwowa jest organizacją studencką, zajmującą się od 20 lat sportem akademickim na Uczelni. Istniejemy od 2001 roku.

Nasz Klub powstał z potrzeby i inicjatywy samych studentów, jako organizacja zrzeszająca środowiska akademickie, stawiająca sobie za główny cel upowszechnianie sportu, kultury fizycznej i turystyki oraz podnoszenie sprawności  fizycznej i polepszania stanu zdrowia społeczności akademickiej.

Nasi studenci wielokrotnie zdobywali medale Akademickich Mistrzostw Polski. Ostatnie sukcesy to wyczyn studenta Sebastiana Sądeja, który czterokrotnie z rzędu zdobywał medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym (brązowy - 2017, dwukrotnie złoty - 2018 i 2019 oraz srebrny w 2020 roku).

W swojej dwudziestoletniej historii Klub Uczelniany AZS był ośmiokrotnie organizatorem zawodów rangi Akademickich Mistrzostw Polski w takich dyscyplinach jak: futsal mężczyzn, piłka ręczna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i piłka siatkowa mężczyzn. Ponadto w roku 2014 był współorganizatorem X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie. Dla lokalnego środowiska Klub organizował Sztafetowe Biegi Uliczne PWSZ , Legnicki Test Coopera a obecnie co roku realizuje najnowszy projekt - Turniej Gruszka CUP.

Akademicki Związek Sportowy zaprasza do członkostwa oraz na treningi przygotowujące do cyklu zawodów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej oraz Akademickich Mistrzostw Polski. Systematyczne zajęcia w ramach AZS odbywają się w takich sekcjach jak: futsal mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, piłka ręczna kobiet czy też strzelectwo.

Zapraszamy wszystkich chętnych do działania. Aby do nas dołączyć w Twoich żyłach nie musi płynąć sportowa krew. Wystarczy, że czujesz ducha sportu, jesteś pozytywną osobą, otwartą na pracę z ludźmi i nowe kontakty. Będziesz miał szansę dołączyć do dynamicznie rozwijającego się zespołu. Z nami nie ma nudy. Gwarantujemy niezapomniane chwile łączące naukę i zabawę. Tutaj rządzi: ATMOSFERA! ZABAWA! SPORT!

Więcej na temat działalności Akademickiego Związku Sportowego na Uczelni dowiesz się z oficjalnego profilu na Facebooku – AZS Collegium Witelona www.facebook.com/azscollegiumwitelona

Przypominamy, że legitymację AZS wyrabiamy lub przedłużamy wyłącznie online. Formularz potrzebny do przedłużenia legitymacji znajdziecie na stronie: https://planeta.azs.pl/formularz/zgloszenie-czlonkostwa

 

Klub Uczelniany

Akademicki Związek Sportowy

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

ul. Sejmowa 5A, 59-220 Legnica

tel. +48 692152451

e-mail: collegium.witelona@azs.pl

FB: fb.com/azscollegiumwitelona
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u