pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Turecka uczelnia chce współpracować

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zawarła umowę o współpracy zagranicznej z Cukurova University w Turcji.
 
Umowę zawarto w ramach realizowanego przez Erasmus programu „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme). W okresie obowiązywania umowy, tj. w latach 2011 - 2013, z wyjazdu za granicę może co roku skorzystać 2 studentów, 1 nauczyciel akademicki oraz 1 pracownik administracyjny z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Porozumienie ma na celu rozwijanie partnerstwa pomiędzy obiema Uczelniami w dziedzinie nauczania i wymiany studentów. Priorytetem będą praktyki zagraniczne dla studentów naszej Uczelni, wymiana kadry naukowo-dydaktycznej oraz wyjazdy na staże, szkolenia i kursy. Udział w programach międzynarodowych staje się w ten sposób ważnym czynnikiem zwiększającym szanse absolwentów szkół wyższych na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej.

Uniwersytet powstał w 1973 roku. Obecnie liczy 12 wydziałów, na których pracuje blisko 1900 pracowników naukowych, a kształcenie pobiera ponad 3200 studentów na kierunkach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich.

Kampus uniwersytecki zlokalizowany jest 10 kilometrów od centrum Adany, miasta w południowej Turcji nad rzeką Seyhan. Adana to ośrodek przemysłowo-handlowy (tekstylia), w regionie uprawia się bawełnę i pszenicę. Miasto słynie również z portu lotniczego, wielu zabytków starożytnych (m.in. most rzymsko-bizantyjski z II w.) i licznych meczetów.

Jest to tym samym czwarty partner zagraniczny z Turcji, z którym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy współpracuje. Wcześniej takie umowy zawarto z Uniwersytetem im. Mustafy Kemala w Hatay, Selcuk University  w Konya oraz Cumhuriyet University w Sivas.
Ponadto PWSZ im. Witelona w Legnicy współpracuje z uczelniami z Bułgarii,, Danii, Czech, Francji, Grecji,  Niemiec, Rumunii, Ukrainy oraz z Cypru i Słowacji.

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u