pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Bezpłatne testy na Covid w Legnicy

Punkt wymazowy na terenie kampusu Collegium Witelona!

Od poniedziałku (21.02) wszyscy chętni mogą wykonać bezpłatne i bez skierowania od lekarza testy na obecność w organiźmie wirusa SARS - CoV - 2.

Na wymazy zapraszają wspólnie: ZOZ w Bolesławcu i Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy. Punkt pobrań znajduje się na terenie legnickiej uczelni (wejście od ul. Hutników).

Punkt, należący do ZOZ w Bolesławcu, stanął na terenie legnickiej uczelni, w ramach współpracy Collegium Witelona i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Testy są bezpłatne, dzięki porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

 

Za darmo dla wszystkich

Są tu wykonywane szybkie testy antygenowe. Badaniu może się od poniedziałku (21 lutego) poddać każdy chętny. Punkt będzie czynny w dni robocze, w godz. 8.00 -15.00. Nie trzeba się wcześniej umawiać.

- Na wyniki szybkiego testu czeka się ok. 20-30 minut. Zapraszamy. Oczywiście także tych, którzy mają skierowanie na szczegółowy wymaz PCR od lekarza lub wyrażą potrzebę przeprowadzenia u siebie takiego testu na rządowej platformie www.pacjent.gov.pl i otrzymają kod badania - mówi Marta Mrozińska z ZOZ w Bolesławcu.

Wyniki testów PCR pacjent otrzymuje po ok. dobie. Badania prowadzone w punkcie na terenie Collegium Witelona są wpisywane do baz danych Ministerstwa Zdrowia, dzięki czemu można zobaczyć swój wynik na Internetowym Koncie Pacjenta.

Punkt nie wykonuje testów prywatnych, za odpłatnością.Bezpłatne testy na Covid w Legnicy

 

Korzystają też studenci

W kontenerze prowadzącym wymazy na terenie Collegium Witelona w Legnicy oraz w innych takich punktach w regionie, należących do ZOZ w Bolesławcu, swoje umiejętności doskonalą studenci kierunków medycznych legnickiej uczelni.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i Collegium Witelona zawarły bowiem umowę o współpracy, która przewiduje m.in. szanse rozwoju dla studentów Witelonki w placówkach medycznych prowadzonych przez bolesławiecki szpital.

Jedną z osób, które korzystają z tej możliwości, jest Ilona Saja, studentka pielęgniarstwa.

- Choć jestem dopiero na drugim roku, szpital w Bolesławcu zatrudnił mnie do pracy w swoich punktach wymazów na Covid - 19 w regionie. Dzięki temu mogę zdobywać nowe doświadczenia, bardzo potrzebne w zawodzie pielęgniarki. Muszę przyznać, że ta praca naprawdę mnie rozwinęła, szczególnie jeśli chodzi o kontakty z pacjentami. Stykam się bowiem z różnymi ludźmi. Nauczyłam się dzięki tej praktyce rozpoznawać nastawienie pacjentów, rozmawiać z nimi, zachęcać do badań. To dla mnie, jako przyszłej pielęgniarki, bezcenna nauka - mówi Ilona Saja.

 

Punkt wymazowy na terenie kampusu Collegium Witelona!Punkt wymazowy Legnica II

ul. Sejmowa 5a

59-220 Legnica

 

Poniedziałek - piątek - 8:00 - 15:00

Sobota - niedziela - nieczynne

 

Szczegółowe informacje na stronie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu -  https://covid.zozbol.eu/

2022-02-10

<< POWRÓT

Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u