pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Wiosenne porządki na talerzu

Wiosenne porządki na talerzuW ramach cyklu „Biblioteka na BIS (Biblioteczna Integracja Studentów)”, Biblioteka Collegium Witelona 30 marca 2022 r. zorganizowała spotkanie integracyjne z Kołem Naukowym Dietetyków. W spotkaniu uczestniczyły: dr Iwona Twarogowska-Wielesik oraz mgr Katarzyna Traczuk-Bernat.

Spotkanie odbyło się w Czytelni Naukowej Nr 2. Biblioteka przygotowała wystawę książek związanych z tematyką spotkania. Studenci obejrzeli prezentację sposobów przeszukiwania zasobów Biblioteki oraz dostępnych e-zbiorów za pomocą multiwyszukiwarki Integro, a także sposobu korzystania z czytelni internetowych Ibuk Libra oraz Biblio ebookpoint. Zaprezentowana została również cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Academica, dostępna na dedykowanych terminalach we wszystkich agendach Biblioteki.

Podczas prezentacji  „Wiosenne porządki na talerzu, czego nie powinno być w żywności” studenci pierwszego roku dietetyki zaprezentowali informacje  o warzywach i owocach, które należy włączyć do wiosennego jadłospisu oraz o tych produktach, z których spożywania lepiej całkowicie zrezygnować lub przynajmniej ograniczyć ich ilość.

Wiosna daje możliwość wzbogacenia naszego jadłospisu o świeże warzywa i owoce. Warzywa i owoce, ze względu na kolor, możemy podzielić na pięć grup. Od ich koloru zależy, jakie mają właściwości i jakich składników odżywczych dostarczają (żółte i pomarańczowe wpływają na wzrost energii, zielone mają właściwości oczyszczające oraz dostarczają między innymi kwas foliowy potrzebny podczas ciąży, czerwone zapewniają młodość i silne serce, natomiast białe – odporność, a fioletowe i niebieskie – chronią nasz mózg).

Prezentacja zawierała również informacje o produktach, których spożywanie powinniśmy ograniczyć. Aby nasze starania miały pozytywny skutek, zdrowej diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna odpowiednio dobrana do stanu zdrowia i wieku. Możliwości jest wiele: jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach czy spacery.

Celem spotkań w ramach „Biblioteki na BIS” jest komunikacja biblioteki z otoczeniem i budowanie pozytywnego wizerunku oraz promowanie kół naukowych Collegium Witelona Uczelni Państwowej. Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne Koła Naukowe działające na terenie Uczelni.

2022-04-20

ZDJĘCIA

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u