pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy na Salonie Maturzystów Perspektywy 2011

20 i 21 września 2011 r. nasza Uczelnia zaprezentowała się z ofertą edukacyjną we wrocławskiej edycji Salonu Maturzystów Perspektywy 2011. Miejscem targów edukacyjnych tak jak w poprzednich latach był budynek Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej.PWSZ im. Witelona w Legnicy na Salonie Maturzystów Perspektywy 2011

Przedsięwzięcie zrealizowano z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jako część ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Prezentacje miały na celu dostarczenie maturzystom, ich nauczycielom i rodzicom pełnej i sprawdzonej wiedzy na temat zasad egzaminu maturalnego w roku 2012 oraz przedstawienie przez uczelnie oferty studiów i wymagań rekrutacyjnych obowiązujących w roku akademickim 2012/2013. Taka kompleksowa informacja z pewnością ułatwi młodzieży podjęcie decyzji o wyborze ścieżki kształcenia.

Niewątpliwie największym powodzeniem cieszyły się prezentacje multimedialne poszczególnych ośrodków akademickich. Uczelnie przedstawiły w nich m.in. warunki studiowania, wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych, bazę mieszkaniową oraz perspektywy zatrudnienia po ukończeniu cyklu kształcenia.

PWSZ im. Witelona w Legnicy na Salonie Maturzystów Perspektywy 2011Stoisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy było jednym z najbardziej obleganych przez maturzystów miejsc w czasie targów. Nasza propozycja edukacyjna, która w głównej mierze skierowana jest do absolwentów szkół średnich, ale także tych, którzy pracują i chcieliby podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe cieszyła się dużym zainteresowaniem licznie odwiedzających osób.

Na uwagę zasługuje fakt, że w 12. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2011 przygotowanego wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy odniosła sukces zajmując 3. miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkól Zawodowych w Polsce  ze wskaźnikiem rankingowym 77,52. Wynik może stanowić potwierdzenie, że oferta edukacyjna oferowana przez naszą Uczelnię cieszy się dużym uznaniem.

Nasza Uczelnia przedstawiła zasady rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia w roku akademickim 2012/2013. Po uzyskaniu zgody od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nowością wśród kierunków, będą studia licencjackie z zakresu Zdrowia Publicznego oraz studia magisterskie z Administracji i  Pielęgniarstwa. Oprócz tego do wyboru przyszli kandydaci będą mieli kierunki obecnie prowadzone – 11 kierunków licencjackich, 3 kierunki inżynierskie oraz 2 kierunki magisterskie.

Uczniowie, którzy odwiedzili nasze stoisko otrzymali szczegółowy informator prezentujący naszą bazę materialną, stale powiększaną i unowocześnianą. Pomimo tego, że salon zorganizowano we Wrocławiu dominowała młodzież z powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lwóweckiego, lubińskiego, polkowickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego. Są to te tereny, z których rekrutuje się młodzież na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u