pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gruszka CUP 2022 w Legnicy już 11 czerwca!

Gruszka CUP 2022 w Legnicy już 11 czerwca!W najbliższą sobotę (11.06), na terenie Kąpieliska Północnego Kormoran w Legnicy, odbędzie się rodzinny turniej piłki siatkowej Gruszka CUP 2022. Pomysłodawca zawodów - Piotr Gruszka, znany siatkarz, będzie osobiście kibicował legniczanom.

- Zapraszam serdecznie w sobotę na Gruszka CUP 2022 do Legnicy. Początek turnieju o 9.00. Zawodnikom życzę powodzenia, a wszystkim państwu świetnej zabawy - mówi Piotr Gruszka.

Będzie to już siódma edycja Gruszka CUP w Legnicy.  I rekordowa. - Pierwszy raz w historii turnieju do rozgrywek zgłosiło się aż 20 par rodzinnych. Poza rodzinnymi parami, w turnieju zmierzą się trójki żeńskie i trójki męskie -  mówi Tomasz Chochołek, sekretarz Klubu Uczelnianego AZS Collegium Witelona Uczelni Państwowej.

To właśnie Klub Uczelniany AZS Witelonki jest współorganizatorem turnieju. Wspiera Piotra Gruszkę w organizacji rozgrywek od pierwszej edycji. - Pierwszy turniej Gruszka CUP odbył się w 2016 r.  Rok wcześniej Piotr Gruszka gościł w naszej uczelni podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej, jako trener drużyny Politechniki Częstochowskiej. Organizacja tamtych mistrzostw tak mu się podobała, że rozpoczęliśmy współpracę, która trwa do dziś - opowiada Tomasz Chochołek.

Gruszka CUP to największa w Legnicy i regionie impreza sportowa promująca siatkówkę. I super pomysł na aktywne, rodzinne spędzenie soboty. Piotr Gruszka właśnie dlatego zainicjował przed laty turniej, by zachęcić m.in. całe rodziny do aktywnego trybu życia. Jedna z konkurencji skierowana jest do par złożonych ze spokrewnionych ze sobą osób, jednak w zawodach mogą też uczestniczyć wszyscy chętni. Lista zapisów zawodników na ten rok jest już niestety zamknięta, ale wstęp dla wszystkich tych, którzy chcieliby kibicować podczas turnieju, jest wolny.

2022-06-10

<< POWRÓT

 
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u