pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowa Sala Tradycji

Nowa Sala TradycjiZ początkiem roku akademickiego 2011/2012 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy można oglądać nową Salę Tradycji, która znajduje się na antresoli w budynku Sal Wielofunkcyjnych.

Najważniejsze w niej miejsce zajmuje Sztandar Uczelni, który jest prezentowany przy okazji uroczystości uczelnianych takich jak inauguracja roku akademickiego. Sztandar jest widomym znakiem uosabiającym najwyższe wartości duchowe i umysłowe społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, których potwierdzeniem są słowa umieszczone nad Godłem - "FIDES ET RATIO".

W Sali Tradycji prezentowane są obok czternastoletniego dorobku wydawniczego naszej Uczelni również liczne medale i puchary sportowe, nagrody, czy wyróżnienia przyznane PWSZ im. Witelona w Legnicy za prowadzoną działalność edukacyjną, inwestycyjną oraz kulturową. Wiele miejsca poświęcono również przedmiotom, dokumentom i fotografiom związanym z Domem Studenta, który został uroczyście otwarty w 2009 roku, a także z powołaną 22 września 2010 roku Radą Witelona.
Nowa Sala Tradycji
Miejsce to ma także spełniać inną ważną rolę – ma przyczyniać się do kształtowania poczucia przynależności i łączności społeczności akademickiej naszej Uczelni. To dla niej została ta Sala przygotowana.

W budynku C od 2008 roku udostępniona jest Pierwsza Sala Tradycji - miejsce ukazujące historię Alma Mater Legnicencis i ludzi, którzy tę historię tworzą. W tym miejscu zebrane są materialne dowody tego, co wydarzyło się w ciągu 10 lat od powstania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy: toga pierwszego rektora  prof. dra hab. Stanisława Dąbrowskiego, dokumenty, wydawnictwa, zdjęcia, zdobyte trofea i inne pamiątki obrazujące przeszłość Uczelni.

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u