pwsz legnica
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Biegali w Dzień Niepodległości

Biegali w Dzień NiepodległościLegnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji dla uczczenia obchodów 93. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości zorganizował Marsz i Bieg Niepodległości, który się odbył 10 listopada bieżącego roku.

Najpierw wystartowali chodziarze na dystansie 1918 metrów, w którym wzięło udział trzysta osób. Uczestnicy marszu z kijami Nordic Walking utworzyli „żywą” biało-czerwoną flagę z koszulek specjalnie przygotowanych na tą okazję.

Bieg główny na dystansie 5,5 km. rozpoczął się o godz. 18:00. Wystartowało w nim ponad stu zawodników. Wśród z nich znaleźli się między innymi biegacze z Ukrainy, Kenii, Gubina, Wrocławia, Głogowa, Kamiennej Góry czy Malczyc.

Wśród zawodników nie zabrakło także ekipy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w składzie: Kamil Piotrowski – Wydział Administracji, Radosław Stępień – Wydział Medyczny, Kinga Ryś – Wydział Administracji, Anna Marcinek Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji.Biegali w Dzień Niepodległości

W kategorii kobiet w wieku od 16 do 35 lat zwyciężyła zawodniczka z Lwowa – Anna Pechko. W kategorii kobiet powyżej 35 lat na pierwszym miejscu uplasowała się Elżbieta Jarosz z Wrocławia.

Natomiast w rywalizacji mężczyzn w wieku od 16 do 29 lat pierwsze miejsce zajął ukraiński zawodnik Sergii Rybak. Jak się okazało zagraniczni biegacze zdominowali podium. Na II. Miejscu stanął Hillary Rotach z Kenii, zaś Andrij Starzinski z Ukrainy uplasował się na miejscu trzecim. W kategorii mężczyzn w wieku od 30 do 39 lat najlepszy był Leonid Rybak z Ukrainy. Bogdan Jarosz z Wrocławia zajął I. miejsce na podium w kategorii mężczyzn od 40 do 49 lat. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn w wieku od 50 do 59 zdobył Ryszard Folc z Jawora. W ostatniej kategorii tj. mężczyzn w wieku od 60 do 65 lat na pierwszym miejscu uplasował się Jerzy Dygudaj z Legnicy.

Biegali w Dzień NiepodległościZawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali nagrody pieniężne, medale i dyplomy. Nagrody wręczali Prezydent Legnicy - Tadeusz Krzakowski, przewodniczący komisji edukacji kultury i sportu - Kazimierz Hałaszyński oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Grażyna Pichla.