pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwsi magistrowie z Wydziału Zarządzania i Informatyki odebrali dyplomy

Ponad dwa lata temu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uruchomiła na mocy decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pierwszy kierunek kształcenia na poziomie studiów drugiego stopnia – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Tym samym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy stała się pierwszą w Polsce państwową uczelnią zawodową, która uzyskała zgodę na prowadzenie studiów magisterskich na kierunku technicznym.

Pierwsi magistrowie z Wydziału Zarządzania i Informatyki odebrali dyplomyJako jedna z nielicznych PWSZ, przyjęła również strukturę właściwą szkołom akademickim, co niewątpliwie zaważyło na poczuciu przynależności do wspólnoty akademickiej, niezwykle istotnym dla studentów wyższych szkół zawodowych, działających najczęściej poza dużymi ośrodkami uniwersyteckimi.

Władze Uczelni oraz Wydział Zarządzania i Informatyki od wielu lat starały się odpowiednio dopasować ofertę edukacyjną by być w stanie reagować na zmieniające się potrzeby rynku pracy, aspiracje mieszkańców zarówno Legnicy jak i miejscowości byłego województwa legnickiego. Jedną z takich potrzeb było uruchomienie studiów magisterskich, by nasi licencjaci i inżynierowie nie byli zmuszeni po dalszą naukę do innych ośrodków akademickich.Pierwsi magistrowie z Wydziału Zarządzania i Informatyki odebrali dyplomy

Już pierwsza rekrutacja na ten kierunek zakończyła się pełnym powodzeniem. Dzięki dużej ilości kandydatów udało się wypełnić limity przyjęć oraz uruchomić dwa tryby nauki – studia stacjonarne jak i niestacjonarne. Kolejne rekrutacje tylko potwierdziły ten wynik – studia magisterskie w PWSZ im. Witelona w Legnicy okazały się decyzją trafną i jakże potrzebną w naszym regionie.

Podczas uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Zarządzania i Informatyki, która odbyła się 21 października 2011 roku w budynku sal wielofunkcyjnych naszej Uczelni również pierwsi absolwenci studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji odebrali dyplomy magistrów.

Była to pierwsza uroczystość tego typu w historii naszej Uczelni. Władze Wydziału Zarządzania i Informatyki nie ukrywały dumy.

Pierwsi magistrowie z Wydziału Zarządzania i Informatyki odebrali dyplomyW tym roku obroniło prace magisterskie 85 absolwentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.  Wiele z tych osób na uroczyste odebranie dyplomów przyszło ze swoimi rodzinami, a sami absolwenci zgodnie z akademicką tradycją zostali ubrani w odświętne togi i birety typu Harvard. Radości z odebranych dyplomów, które stanowiły uwieńczenie dwóch lat nauki było co nie miara. Na zakończenie uroczystości nowi magistrowie rzucili w góre swoje birety oraz zapewnili władze Wydziału, że będą kontynuować swoją dalszą edukację na studiach trzeciego stopnia – doktoranckich, które miejmy nadzieję zostaną uruchomione w niedalekiej przyszłości.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u