pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Łukasz Stawarz Trenerem Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do

20 listopada bieżącego roku Łukasz Stawarz, został wybrany przez Zarząd Polskiego Związku Taekwon-do na trenera Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do. Funkcję tą będzie pełnił przez najbliższe cztery lata.

Łukasz Stawarz Trenerem Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-doŁukasz Stawarz jest  pracownikiem Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, nauczycielem akademickim z zakresu wychowania fizycznego, trenerem zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, Wiceprzewodniczącym Legnickiej Rady Sportu oraz członkiem Zarządu KU AZS PWSZ im. Witelona Legnica. Kandydaturę legniczanina na stanowisko trenera męskiej kadry taekwon – do zaproponował Jerzy Jedut wiceprezes PZTKD do spraw techniczno – szkoleniowych. Lepszej rekomendacji Łukasz nie mógł otrzymać nic więc dziwnego, że został wybrany spośród sześciu kandydatów i zaakceptowany jednogłośnie.

Łukasz Stawarz został wyróżniony za swoją długoletnią działalność szkoleniowo-trenerską. Jest stałym bywalcem najwyższej rangi zawodów a to niezmiernie ważne, bo daje konieczne doświadczenie. Ma w swoim klubie kilku kadrowiczów, którzy odnoszą sukcesy zarówno indywidualne jak i zespołowe. Wielu kolegów i koleżanek, oceniając przyszłą pracę Łukasza Stawarza na stanowisku trenera Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do stawia na jego ambicję, doświadczenie i wykształcenie. W ocenie sportowców jest uważany za dobrego technika oraz słuchacza co jest nie zwykle ważne podczas pracy z młodzieżą, którą trzeba czasami moralnie wesprzeć. Łukasz Stawarz Trenerem Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do

Przed nowym trenerem nie lada wyzwanie, już za sześć miesięcy odbędą się XXV Mistrzostwa Europy Słowenia 2012. Gospodarz najbliższych mistrzostw Europy to w ostatnich latach najsilniejsza ekipa, która zdecydowanie zdystansowała naszą reprezentację zdobywając podczas ostatnich mistrzostw pięć z sześciu tytułów Mistrza Europy w walkach seniorów. Będzie to pierwszy poważny egzamin dla tandemu trenerskiego Łukasz Stawarz i Michał Korzyński.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u