pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rosyjski wieczór w Akademiku

Na zaproszenie Rosyjskiego Stowarzyszenia Kultury i Nauki w Polsce wystąpiła w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona Legnicy Faina Nikolas. Przed koncertem uczestnicy zobaczyli multimedialną prezentację przygotowaną przez doktor Uniwersytetu Opolskiego Elenę Yazykovą i mgr Olę Krasecką.

Rosyjski wieczór w AkademikuNa „Wieczór Rosyjski” przybył konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimir Tkaczew,  zastępca prezydenta Legnicy Dorota Purga i prorektor PWSZ im. Witelona w Legnicy dr Helena Babiuch.

Na Sali wypełnionej po brzegi spotkanie z Rosją rozpoczęło się od wędrówki po odległych krańcach tego kraju pn. „Rosja w czasie i przestrzeni. Od Wysp Kurylskich po Kaliningrad”.

- Urodziłam się na Syberii, ale mieszkałam i studiowałam w Petersburgu
– opowiadała dr  Elena Yazykova. - W moim żyłach płynie krew polska, ukraińska i rosyjska.

Prelegentka pokazując slajdy  grała na gitarze i śpiewała. Muzyką i obrazem opowiadała historie z przeszłości i teraźniejszości Rosji.

Następnie Ola Krasecka przedstawiła Ałtaj i Bajkał. Te odległe dla nas zakątki autorka prezentacji odwiedziła wraz z grupą studentów z Legnicy. Uzupełnieniem prezentacji były dwie wystawy fotograficzne „Bajkalska bajka” i „Ekstremalny Ałtaj” ustawione w holu Domu Studenta.

Punktem kulminacyjnym Wieczoru Rosyjskiego był występ Fainy Nikolas, laureatki Międzynarodowego Festiwalu w Moskwie 2011 „Romans XXI wieku”. Artystka od wielu lat mieszka w Polsce.Rosyjski wieczór w Akademiku

- Miłość, wiara, przywiązanie – wszystkie te uczucia towarzyszą nam przez całe życie, nadając mu niepowtarzalny urok i sens. Jedną z tych wartości jest miłość do swoich korzeni. Jestem rosyjską piosenkarką, wykonuję romanse rosyjskie – klasyczne i współczesne, piosenki liryczne oraz ballady. Wykonuję  popularne i lubiane utwory, jak i mało znane lub nowe. Muzyka dla mnie to powołanie duszy i moja profesja, moja pasja. Zapraszam Państwa do mojego muzycznego świata – powiedziała na wstępie Faina Nikolas.

Rosyjski wieczór w AkademikuRosyjskie Stowarzyszenie Kultury i Nauki w Polsce jest nową organizacją, która po raz pierwszy postanowiła zaprezentować swoją działalność. Organizatorzy chcą jednak, by podobne spotkania odbywały się częściej.

(msz)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


ZOBACZ FILM

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u