pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!

Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy po raz kolejny zorganizowała „Akcję Charytatywną Studenci Dzieciom”. Jak co roku beneficjentami akcji były dzieci z Domu Dziecka przy ulicy Wandy 10 w Legnicy, oraz po raz pierwszy w tym roku Świetlica Środowiskowa „Dom Św. Franciszka” przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Akcja zbierania pieniędzy wśród studentów trwała dwa tygodnie. Od 18 listopada do 2 grudnia Samorząd Studencki odwiedzał sale ćwiczeniowe i wykładowe, gdzie zarówno studenci jak i wykładowcy wrzucali bilon i banknoty. Pieniądze były zbierane przez wszystkie dni tygodnia, także  w weekendy, gdy zajęcia mieli studenci zaoczni. Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!

W Mikołajki, czyli 6 grudnia,  grupa studentów wraz z Mikołajem wybrała się do dzieci, aby wręczyć prezenty kupione za zebrane fundusze. Prezenty i paczki zostały wręczone wszystkim, 26 dzieciom. W tym roku Studenci uzbierali 6707,30 zł w polskiej walucie do tego część w walutach obcych.

Za zebrane pieniądze, studenci poza tradycyjnymi paczkami ze słodyczami, zakupili pralko-suszarkę, aby służyła wszystkim, koce dla każdego dziecka, portfele, zestawy długopisów i zakreślaczy. Dodatkowo studenci planują wybrać się w najbliższym czasie ze wszystkimi dziećmi do kina.

Po wizycie w Domu Dziecka studenci pojechali do Świetlicy Środowiskowej, aby wręczyć paczki słodyczy kolejnym dzieciom, których było 28. Dzieci ucieszyły się z wizyty Studentów, wspólnie śpiewały piosenki świąteczne, oraz mówiły wierszyki. Poza paczkami na wszystkie dzieciaki czekał słodki poczęstunek.  Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!

Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!Była to kolejna taka akcja, w latach poprzednich studenci zakupili dla dzieci z Domu Dziecka wiele urządzeń, oraz rzeczy, które pomagają im w codziennym życiu między innymi była to pralka, meble, dywany, radio- budziki, mp3 oraz wiele innych.
    
Rada Uczelniana dziękuje wszystkim studentom za udział w zbiórce. Dziękujemy za każdy nawet najmniejszy datek. Mamy również nadzieje, że w przyszłym roku dzięki Wam zbierzemy jeszcze większą kwotę i znowu uszczęśliwimy dzieci. Jednak i tak największa nagrodą dla nas i z pewnością dla większości studentów jest uśmiech dzieci, otrzymujących paczki z rąk Mikołaja. Uśmiechu tego nie można przeliczyć na żadne pieniądze, gdyż jest zdecydowanie bezcenny.Rekordowa zbiórka Studentów PWSZ!!!

Mateusz Bieńkowski

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u