pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Amatorzy Rachunkowości i Szaleni Rewidenci z Legnicy w Sopocie

Co roku Koło Naukowe Rachunkowości „Audytor” działające przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego organizuje Ogólnopolski Studencki Konkurs Amatorów Rachunkowości „Uczelniana”. Uczestnikami tego przedsięwzięcia są studenci rachunkowości z całej Polski.

Ubiegłoroczna, IX. edycja odbyła się w Sopocie w dniach 16-18 listopada 2011 r. Rywalizowało w niej dziewiętnaście trzyosobowych drużyn. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy reprezentowały dwa zespoły: „Amatorzy Rachunkowości”, czyli Barbara Walach, Mateusz Rzepecki, Wojciech Zatwarnicki i „Szaleni Rewidenci” w składzie Agnieszka Giszter, Joanna Soroczyńska, Alina Wowczuk.

Konkurs trwał trzy dni i składał się z kilku etapów. Pierwszego dnia odbyło się  powitanie uczestników, czyli przyjazd, rozdanie starterów (materiałów dotyczących samego konkursu i drobnych upominki od sponsorów), jak również objaśnienie zasad „Uczelniady 2011”. Drugiego dnia rozpoczęły się eliminacje. Na początku każdy uczestnik rozwiązywał testy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W zależności od podziału w drużynie z zakresu podatków, Międzynarodowych Standardów Rachunkowości lub Ustawy o Rachunkowości. Po krótkiej przerwie zespoły musiały się zmierzyć z zadaniami otwartymi z rachunkowości zarządczej przygotowanymi przez pracowników Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Wieczorem, po tak intensywnej pierwszej części dnia, organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy się nie nudzili. Zorganizowali niezwykle emocjonującą grę miejską, w której trzeba było się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu rachunkowości, ale także sprytem, szybkością i niezłą orientacją w terenie. Dziewiętnaście zespołów rywalizowało zaciekle, biegając po Sopocie od punktu do punktu. Drużyny reprezentujące PWSZ im. Witelona w Legnicy pokazały, że mają bardzo dobrą kondycję fizyczną, a podchwytliwe pytania z rachunkowości nie stanowią dla nich najmniejszego problemu. Amatorzy Rachunkowości zajęli II miejsce.

Ostatni dzień rozpoczął się niezwykle pracowicie, zespoły musiały zmierzyć się z 6-godzinnym studium przypadku przygotowanym przez przedstawicieli firmy PwC (dawniej: PricewaterhouseCoopes). Zadaniem uczestników było wcielenie się w rolę biegłych rewidentów, co okazało się nie lada wyzwaniem. Po przerwie nastąpiło uroczyste podsumowanie dotychczas zdobytych punktów. Cztery drużyny, którym udało się znaleźć na najwyższych pozycjach w rankingu, zostały zakwalifikowane do Wielkiego Finału, w którym wymaga się od uczestników oprócz wiedzy również kreatywności. Zadania i pytania z zakresu rachunkowości prezentowane przede wszystkim z dużą dawką humoru pozwoliły wyłonić ostatecznych zwycięzców. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólną zabawę do Sopockiego klubu „Cream”.

Członkowie drużyn „Amatorzy Rachunkowości” i „Szaleni Rewidenci” pragną podziekować mgr Nadine Bednarz i mgr Irenie Izbiańskiej za pomoc, niezbędne materiały, a przede wszystkim za poświęcony czas na przygotowanie do konkursu.

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u