pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Strona internetowa PWSZ im. Witelona w Legnicy w czołówce

Podczas konferencji „Pełno(s)prawny Student”, która odbyła się w Krakowie 15 listopada 2011 roku i zgromadziła przedstawicieli ośrodków akademickich z całego kraju zostały zeprezentowane wyniki raportu dostępności stron internetowych uczelni wyższych  dla osób niepełnosprawnych i urządzeń mobilnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem, organizowanym przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

W trakcie konferencji, uczestnicy zapoznali się z prezentacją na temat zasad projektowania systemu edukacji dla osób niepełnosprawnych, obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Następnie Piotr Witek z firmy Utilitia zaprezentował działanie automatycznego narzędzia sprawdzającego dostępność uczelnianych stron internetowych.

Testom poddane zostały 64 serwisy internetowe uczelni wyższych reprezentowane  podczas konferencji. Na tej podstawie opracowany został ranking, w którym nasza strona znalazła się  na wysokim 8 miejscu, zdobywając 7.2 punktów i wyprzedzając nie tylko wiele witryn PWSZ w Polsce, ale również najlepsze Uczelnie techniczne w kraju, których strony powinny być wzorem rozwiązań funkcjonalności  i użyteczności np. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zdobyła 4,7 punktów a Politechnika Warszawska - 5,9 punktów.

Badanie zostało przeprowadzone za pomocą narzędzia Utilitia, którego zadaniem jest badanie dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych i urządzeń mobilnych, takich jak telefony, ipody, smartfony, czy tablety. Za pomocą 21 złożonych testów sprawdzono analizę strukturalną serwisu pod kątem zgodności ze światowymi standardami dostępności i użyteczności ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u