pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nagroda Ministra dla Rektora

Nagroda Ministra dla RektoraMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka przyznała Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszardowi K. Pisarskiemu nagrodę indywidualną.

Wyróżnienie zostało przyznane za osiągnięcia organizacyjne uzyskane w roku akademickim 2010/2011, a w szczególności za zasługi w zakresie rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz umacniania jej więzi z lokalnym środowiskiem.

Jak napisano w liście gratulacyjnym, Pani prof. Barbara Kudrycka przyznała nagrodę „z własnej inicjatywy”.

Jest to już kolejna nagroda, jaką Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała Rektorowi naszej Uczelni.
Profesor Ryszard Pisarski kieruje Państwową Wyższą Szkoła Zawodową im. Witelona w Legnicy od pięciu lat. We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła się jego druga kadencja na stanowisku Rektora. W tym okresie nasza Uczelnia otworzyła dwa nowe Wydziały – Humanistyczny i Medyczny. Uruchomiono osiem nowych kierunków studiów, w tym dwa kierunki studiów drugiego stopnia – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Pedagogika. W ubiegłym roku mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy opuścili pierwsi absolwenci z tytułami magistrów. Otwarty został Dom Studenta i rozpoczęła się modernizacja kolejnych budynków przeznaczonych na Ośrodek Projektów i Edukacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy jest największą publiczna uczelnią zawodową w Polsce tak pod względem liczby studentów jak i wielkości bazy materialnej. 

(msz)

<< POWRÓT
Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u