pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nasz trener i sportowcy w plebiscycie LCA.PL

Po raz czwarty Gazeta Legnicka i Portal internetowy LCA.PL zapraszają do udziału w „Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera w 2011 roku”. Na swoich faworytów głosować można za pośrednictwem smsów.

Łukasz StawarzNominowane zostały również osoby związane z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. W kategorii Trener Łukasz Stawarz, a w kategorii Sportowiec – Marzanna Pawlik oraz zespół w składzie Marcin Chwaszcz, Marcin Biernat i Maciej Drzazga.

Łukasz Stawarz jest  pracownikiem Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, nauczycielem akademickim z zakresu wychowania fizycznego, trenerem zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, Wiceprzewodniczącym Legnickiej Rady Sportu oraz członkiem Zarządu KU AZS PWSZ im. Witelona Legnica. Od 20 listopada ubiegłego roku pełni także funkcję trenera Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do. Funkcję tą będzie pełnił przez najbliższe cztery lata. Łukasz Stawarz jest stałym bywalcem najwyższej rangi zawodów a to niezmiernie ważne, bo daje konieczne doświadczenie. Ma w swoim klubie kilku kadrowiczów, którzy odnoszą sukcesy zarówno indywidualne jak i zespołowe.
Marzanna Pawlik
Marzanna Pawlik to najbardziej utytułowana zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwon-do. Na XVII Mistrzostwach Świata Seniorów w Taekwon-do 2011 w Nowej Zelandii została po raz czwarty Wicemistrzynią Świata, w walkach w kategorii do 52 kg. W drodze do finału, Pawlik pokonała w dogrywce najpierw zawodniczkę z Norwegii, następnie Finkę Paulinę Heiskanem. W półfinale Legniczanka stanęła naprzeciw bardzo agresywnej reprezentantki Jamajki, by w końcu w walce finałowej zmierzyć się ze Stasą Lubej.

Marcin Chwaszcz, Marcin Biernat i Maciej Drzazga
Marcin Chwaszcz, Marcin Biernat i Maciej Drzazga to studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, którzy zdobyli I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w grupie Wyższe Szkoły Zawodowe i zarazem tytuł Akademickich Mistrzów Polski w Snowboardzie w typie Wyższych Szkół Zawodowych mężczyzn. Zawody odbywały się w marcu ubiegłego roku w Zakopanym, na stoku Harenda w ramach XXVIII edycji Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie. Marcin Chwaszcz zdobył ponadto indywidualnie brązowy medal AMP w snowboardzie w typie Wyższych Szkół Zawodowych mężczyzn.

Pełna lista nominowanych tutaj.

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u