pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci szusowali na ocenę!

Studenci szusowali na ocenę!Tegoroczny zimowy obóz studentów kierunków Turystyka i Rekreacja oraz Ratownictwo Medyczne już za nami. Jak co roku, w styczniu, odbywał się on w Karpaczu. W trakcie trzyletnich studiów licencjackich studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona Legnicy uczestniczą w dwóch obozach sportowych: zimowym i letnim, które kończą się zaliczeniem.

Cykl zajęć programowych na obozie zimowym obejmował takie przedmioty jak: narciarstwo zjazdowe - ćwiczenia praktyczne i wykłady, narciarstwo biegowe - ćwiczenia praktyczne i wykłady oraz zajęcia „integracja zimą”. Ponadto studenci przyswajali wiedzę z zakresu ratownictwa górskiego oraz wysokościowego w tym zapoznanie się ze strukturą organizacyjną, zasadami funkcjonowania oraz zadaniami i kompetencjami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Studenci szusowali na ocenę!
Osoby, które nie prowadzą w miarę aktywnego i sportowego trybu życiu powinny przed udziałem w takim obozie kondycyjnie się przygotować. Do tego celu najlepsze są ćwiczenia na rowerze w siłowni, ale nie później niż 3 tygodnie przed obozem. Kondycję można ćwiczyć na rożne sposoby, drugim najpopularniejszym sposobem są biegi. Przygotowania te dają wytrzymałość i pewność siebie podczas nauki jazdy na nartach, ochronią przed kontuzją i wypadkiem.

Wszystkie zajęcia były prowadzone przez doświadczoną kadrę dydaktyczną Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji wspólnie z ratownikami GOPR-u i obejmowały miedzy innymi zasady organizowania akcji ratunkowych, jazdę na nartach, jazdę skuterem, techniki ratownictwa górskiego.

Również dzięki nauczanym przedmiotom studenci mieli doskonałą okazję do sprawdzenia i rozwijania swoich predyspozycji do uprawiania sportów zimowych. Ponadto celem niektórych ćwiczeń było wyposażenie studenta w umiejętności organizowania czasu wolnego w okresie zimowym. Dlatego też odbywały się zawody sportowe między kadrą obozu a studentami, czy tory przeszkód.

Studenci szusowali na ocenę!Tegoroczny obóz po raz kolejny pokazał, że takie inicjatywy to wielopoziomowy sukces. Nie chodzi tylko o to, że młodzi ludzie nauczą się jazdy na nartach, że otrzymają zastrzyk wiedzy z dziedziny sportów zimowych. To też w dużej mierze integracja z ludźmi, którzy mają podobne cele i sposób myślenia. To kontakty, które w przyszłości, być może wiele lat po studiach będą owocować ciekawymi projektami zawodowymi, ale też i prywatnymi.

Na tegorocznym obozie zimowym studentów naszej Uczelni pomimo wiosennych warunków pogodowych nie brakowało śniegu, co umożliwiło przeprowadzenie zaplanowanych zajęć oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Największym powodzeniem cieszyło się  szusowanie po górskich stokach.
Jedną z atrakcji były zorganizowane w dniu 15 stycznia 2012 r. Mistrzostw Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  im. Witelona w Legnicy w konkurencji slalom gigant.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - cz. I

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - cz. II

ZOBACZ FILM - cz. I

ZOBACZ FILM - cz. II

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u