pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W PWSZ planowali swoją przyszłość

W PWSZ planowali swoją przyszłośćPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 7 lutego br. zorganizowała III edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbywały się pod honorowym patronatem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

Organizatorom przyświecał jeden cel - ułatwienie planowania ścieżki zawodowej młodym ludziom, którzy już za parę miesięcy będą musieli podjąć ważne życiowe decyzje.

III Legnickie Prezentacje Edukacyjne otworzył Jego Magnificencja Rektor uczelni prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski oraz Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Prezentacje odbywały się w godzinach od 9:00 do 14:00 w budynku Sal Wielofunkcyjnych PWSZ im. Witelona w Legnicy, przy ul. Sejmowej 5E, gdzie zaprezentowane zostały oferty edukacyjne szkół wyższych, głównie z Dolnego Śląska i legnickich szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło jednak wystawców z sąsiednich województw. W PWSZ planowali swoją przyszłość

Celem prezentacji było przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych dostępnych ofert edukacyjnych wyższych uczelni i szkół  ponadgimnazjalnych oraz możliwości rozwoju osobistego. Tym samym miało to ułatwić młodzieży planowanie kariery zawodowej, by stać się konkurencyjnym na zmieniającym się rynku pracy. Można tu było uzyskać wszelkich informacji o zasadach rekrutacji w roku 2012 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące uczelnie i szkoły.
W PWSZ planowali swoją przyszłość
Atutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Na targach można dowiedzieć się o wiele więcej o ofercie edukacyjnej niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Można na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania rekrutacyjne, czy o możliwości dalszego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Podczas trzeciej edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych zaprezentowało się w sumie 50 wystawców z czego 17 stanowiło legnickie szkoły ponadgimnazjalne, 21 uczelni wyższych oraz 12 instytucji z branży edukacyjnej.
W PWSZ planowali swoją przyszłość
W programie III Legnickich Prezentacji Edukacyjnych nie zabrakło pokazów, między innymi pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu studentów Wydziału Medycznego PWSZ im. Witelona w Legnicy, pokazu fryzjerskiego przygotowanego przez Cech Rzemiosł Różnych w Legnicy, a także zabiegów kosmetycznych prowadzonych przez Centrum Nauki i Biznesu ŻAK. Młodzież uczestniczyła także w wykładach i pokazach multimedialnych przygotowanych przez wystawców.

Najliczniejsze grupy odwiedzających stanowiły zorganizowane grupy uczniów z Legnicy i byłego województwa legnickiego – Jawora, Chojnowa, Lubina, Polkowic oraz z dalszych miejscowości, między innymi z Żar i Żagania.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT
Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u