pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa

22 lutego br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się sympozjum naukowe, którego tematem wiodącym jest „Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa – pojęcie, istota, system”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Administracji PWSZ im. Witelona w Legnicy, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz Sudecki Oddział Straży Granicznej w Kłodzku.

Celem sympozjum jest wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego między środowiskiem naukowym oraz praktykami; usystematyzowanie, pogłębienie oraz uaktualnienie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa; wypracowanie zasad i obszarów współpracy w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego na szczeblu lokalnym.

Sympozjum będzie także próbą odpowiedzi na pytania: Jakie główne zadania wykonuje administracja rządowa w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego? Jakie relacje występują pomiędzy elementami systemu bezpieczeństwa wewnętrznego? Co determinuje skuteczność działania instytucji państwowych realizujących zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa powszechnego? W jaki sposób organizuje się współpracę w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego?

Dlatego też w obradach uczestniczyć bedą między innymi teoretycy i praktycy zajmujacy się ta problematyka tj.: dr hab. Bernard Wiśniewski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który omówi zakres przedmiotowo-podmiotowy systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. O roli społeczeństwa obywatelskiego w zapobieganiu i przeciwdziałaniu przestępczości będzie mówił dr Paweł Kobes z PWSZ im. Witelona w Legnicy, po którym głos zabierze podinsp. dr Robert Socha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Przedstawi on realizację zadań Policji w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Po krótkiej przerwie por. SG dr inż. Barbara Kaczmarczyk z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zaprezentuje przeznaczenie, zadania i organizację działań Straży Granicznej zaś dr inż. Daniel Ochman z PWSZ im. Witelona w Legnicy wskaże na współczesne zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Wśród prelegentów będzie obecny również przedstawiciel Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Kapitan mgr inż. Janusz Popis, który uczestnikom obrad przybliży zakres wykorzystania Państwowej Straży Pożarnej w obszarze bezpieczeństwa powszechnego. Następnie płk dr Zbigniew Kuśmierek z PWSZ im. Witelona w Legnicy omówi kwestię udziału wojska w sytuacjach kryzysowych. Na zakończenie obrad głos zabierze ponownie dr hab. Bernard Wiśniewski, który tym razem wypowie się co do reguł współpracy elementów systemu bezpieczeństwa wewnętrznego.

(pk)

<< POWRÓT






Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa




Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u