pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rajd AKT na zjazdówkach

Rajd AKT na zjazdówkachZa nami już drugi rajd na zjazdówkach organizowany przez Akademicki Klub Turystyczny. Ubiegłoroczny odbył się w Zieleńcu i trwał 3 dni. Natomiasta w tym roku grupa 13 studentów udała się do Świeradowa Zdrój - gdzie przez 2 dni nabywała oraz  doskonaliła swoje umiejętności w zakresie nauki jazdy na nartach.
Rajd AKT na zjazdówkach


24 lutego br. około godziny 8.30 grupa studentów wyruszyła autobusem z Legnicy do Świeradowa Zdrój. Po dotarciu do centrum miasta, udali się oni do unikatowego w skali województwa-Domu Zdrojowego mieszczącego się przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Obiekt ten posiada najdłuższą na Dolnym Śląsku modrzewiową Halę Spacerową (80 metrów) w której można skorzystać z usług gastronomicznych- tj. stołówki, kawiarni. Przy wejściu głównym znajduje się źródło wody pitnej (szczawy radonowo żelaziste). Dodatkowo uzdrowisko wyposażone jest w dwie salę konferencyjne, salę gimnastyczną, siłownię oraz basen. Oferuje dla swoich gości 200 miejsc noclegowych wyposażonych w bogaty węzeł sanitarny. Na terenie uzdrowiska prowadzone są zabiegi w SPA, w których można skorzystać z masażu suchego, wodnego oraz, kąpieli w basenie. Po 40 minutowym zwiedzaniu studenci wyruszyli Głównym Szlakiem Sudeckim im. M. Orłowicza w kierunku schroniska.

Rajd AKT na zjazdówkachZ powodu nieprzetartego szlaku droga dla osób uczestniczących po raz pierwszy na tego typu rajdzie była męcząca i trudna. Uczestnicy musieli pokonywać trudności na trasie do których przede wszystkim należały kilkumetrowe „fałdy” śniegu. Idąc po nie ubitym śniegu większość grupy zapadała się w „białym puchu”, co  znacznie wydłużyło czas przebycia trasy.

Po 3,5 godzinnym marszu dotarli oni do schroniska „Na stogu Izerskim” znajdującego  się na wysokości 1060 m n.p.m. Po ciepłej i smacznej obiadokolacji grupa udała się na oświetlony stok, gdzie przez 4 godziny jeździła na nartach. Początkujące osoby miały możliwość nauki jazdy na nartach pod okiem absolwenta naszej Uczelni a zarazem przyszłego Instruktora Narciarstwa. Niestety w drugim dniu, nie wszyscy skorzystali z jazdy na nartach z powodu złych warunków atmosferycznych oraz oblodzonego stoku. Około godz. 15.00 po oddaniu sprzętu narciarskiego, studenci pełni wrażeń udali się do Legnicy.

(AKT)

<< POWRÓT
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u