fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Worek medali i wyróżnienie dla Legnickiego Klubu Teakwon-do

Worek medali i wyróżnienie dla Legnickiego Klubu Teakwon-doLegnicki Klub Taekwon-do co raz wyżej pnie się w rankingu Ministerstwa Sporu i został sklasyfikowany na 21 miejscu na Dolnym Śląsku. Jest to przede wszystkim zasługa trenerów Marzanny Pawlik i Łukasza Stawarza, którzy podczas treningów, zgrupowań, turniejów uczą swych zawodników, że ciężka i systematyczna praca jest podstawą sukcesu.

W marcu bieżącego roku zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach w Pruszczu Gdańskim i w Bystrzycy Kłodzkiej.

Podczas Pucharu Polski  Seniorów i Juniorów w Pruszczu Gdańskim, jaki był rozgrywany w dniach 3-4 marca nasi zawodnicy wywalczyli aż piętnaście medali. Legniccy juniorzy wywalczyli łącznie 6 medali a 9 kolejnych seniorzy, z czego 5 złotych. Najbardziej udany start odnotowali Paweł Dąbrowski, Karol Forgiel, Izabela Dziopa, Marcjan Pluta, Filip Forgiel i Marcin Sosnowski, którzy zaprezentowali doskonałe przygotowanie i formę, deklasując tym samym przeciwników.Worek medali i wyróżnienie dla Legnickiego Klubu Teakwon-do

Medale dla Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli: Marcjan Pluta – złoty medal w walkach do 80 kg seniorów, Gabriela Offman – złoty medal w walkach do 52 kg seniorek, Wioletta Miśkiewicz – złoty medal w walkach pow. 70 kg seniorek, Maciek Żuk – złoty medal w układach formalnych oraz brązowy w walkach do 71 kg seniorów, Marzanna Pawlik – złoty medal w układach formalnych, Izabela Dziopa – srebrny medal w walkach do 63 kg seniorek, Paweł Dąbrowski – brązowy medal w walkach do 63 kg seniorów, Karol Forgiel – brązowy medal w walkach do 63 kg, Klaudia Ewkowska – srebrny medal w walkach do 55 kg juniorek oraz brązowy w konkurencji układów formalnych, Filip Forgiel – srebrny w walkach do 58 kg juniorów, Bartosz Górski – brązowy w walkach do 58 kg juniorów, Marcin Sosnowski – brązowy w walkach pow. 70 kg juniorów, Przemysław Kurasia – brązowy medal w układach formalnych juniorów.

Worek medali i wyróżnienie dla Legnickiego Klubu Teakwon-doRównież worek medali legniccy taekwondziści przywieźli z Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie 10 marca bieżącego roku odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Legniczanie przywieźli 19 medali. Na szczególne wyróżnienie za start w Bystrzycy Kłodzkiej zasłużyli juniorzy młodsi Marcin Blicharski i Marcin Sosnowski, którzy w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych po 4 wygranych pojedynkach wywalczyli złote medale. Debiutujący w tej kategorii wiekowej Blicharski okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 48 kg a Sosnowski wygrał w kategorii pow. 66 kg.

Podczas uroczystej gali „Sportu Młodzieżowego”, która odbyła się 16 marca bieżącego roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec nagrodził 91 najlepszych klubów z całego Dolnego Śląska.
Po raz kolejny wyróżnienie i nagroda finansowa przypadła Legnickiemu Klubowi Taekwon-do, który okazał się najlepszy w ministerialnym rankingu ze wszystkich legnickich klubów i sklasyfikowany został na 21 miejscu w gronie 251 klubów na Dolnym Śląsku. Czek z rąk Wicemarszałka Wiesława Mołonia na kwotę   8 000 zł odebrała Gabriela Offman - członek Zarządu LKT Legnica.

W roku 2011 LKT Legnica wywalczył kilkanaście medali mistrzostw Polski co dało mu 132 punkty w ministerialnej punktacji. Za ostatnie osiem sezonów legnicki klub zgromadził 1075 punktów co stanowi ponad 40 % z 2669,40 zgromadzonych od 2004 roku przez Legnicę. Na 79 miejscu sklasyfikowano Strzelec Legnica a ASSz Miedź Legnica na 82 miejscu.