pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zmierzyli się z wiedzą pielęgniarską

19 marca zorganizowano w naszej Uczelni III Ogólnopolską Olimpiadę Pielęgniarską im. Janiny Fetlińskiej. W szranki stanęli studenci z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Zmierzyli się z wiedzą pielęgniarskąOlimpiada zorganizowana została dla studentów III roku i składa się z trzech etapów: pierwszy rozstrzygnięty w marcu miał formę pisemną, drugi ma formę ustną i pisemną a ostatni to multimedialna prezentacja. W rozwiązaniu testów będących podstawą do zakwalifikowania się do kolejnych etapów uczestniczyło 24 studentów pielęgniarstwa. Zawierał on 60 pytań z zakresu tematycznego odpowiadającego podstawie programowej na kierunku Pielęgniarstwo tzn.: podstaw pielęgniarstwa, pielęgniarstwa internistycznego, pielęgniarstwa chirurgicznego, pielęgniarstwa pediatrycznego oraz ratownictwa medycznego.

Na rozwiązanie testu  przeznaczono godzinę zegarową. Za każdą prawidłową odpowiedź studentom przyznawano 1 punkt. Do II etapu przechodzi po 8 osób z każdej uczelni, które uzyskały największą liczbę punktów. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy najwięcej punktów uzyskali: Elżbieta Koenig – 47, Agnieszka Maguliszyn – 46,  Aleksandra Florczak – 40, Barbara Skrętkowicz – 39,  Natalia Biegacz – 39,  Patrycja Garus – 39 oraz  Weronika Serwatka, Katarzyna Letkiewicz i Paweł Mikołajczyk po 38 punktów. Ponieważ wyniki trojga studentów były identyczne do II etapu olimpiady zakwalifikowano dziewięcioro studentów.Zmierzyli się z wiedzą pielęgniarską

Kolejny etap Olimpiady odbędzie się we wszystkich uczelniach biorących udział w rywalizacji 16 kwietnia 2012 r. Polegać on będzie na ustnym omówieniu etapów procesu pielęgnowania, przygotowanych pisemnie na podstawie opisu przypadku. Opisy te zostaną opracowane przez członków Komitetu Olimpiady w poszczególnych Uczelniach. Oceniane będą: trafność i forma postawienia diagnozy pielęgniarskiej, trafność wyłonienia celu działania, przedstawienie adekwatnych do diagnozy działań pielęgniarskich oraz umiejętność posługiwania się językiem medycznym. Tylko 6 osób  - po 2 z każdej uczelni, które otrzymają najwyższą liczbę punktów przechodzą do III etapu Olimpiady.

Finał - odbędzie 16 maja 2012 r,. w siedzibie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Wyłoni on 3 najlepszych studentów z dziedziny wiedzy pielęgniarskiej a polegać będzie na przedstawieniu przez uczestników prezentacji multimedialnej. 

(msz)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u