pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Mariusz Florczyk na koncercie w Akademiku

Mariusz Florczyk na koncercie w AkademikuPodczas koncertu z cyklu „Witelon Music Night”, który odbędzie się 17 kwietnia br. w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprezentuje się Mariusz Florczyk z zespołem. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Mariusz Florczyk to wokalista i producent muzyczny, absolwent Liceum Ekonomicznego w Złotoryi, ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od dzieciństwa związany z naszym regionem - mieszka w Złotoryi. W wolnych chwilach współtworzy i nagrywa własne piosenki, jak choćby znana już dobrze piosenka „Ciszy głos”. Jest też autorem wielu muzycznych projektów, takich jak m.in. „Świąteczny prezent dla Ciebie”.

Jest zwycięzca europejskiego konkursu muzycznego „Music Against Poverty”. Reprezentował nasz kraj podczas gali otwierającej Europejskie Dni Rozwoju (EDD) w 2010 r., śpiewając piosenkę „Together”, za którą odebrał nagrodę z rąk unijnego komisarza ds. rozwoju – Andrisa Piebalgsa.

Jego inspiracje muzyczne są bardzo różnorodne. Mówi, że muzyka soul i R’n’B zawsze budziła jego ciekawość. W swojej twórczości często sięga do bogatych brzmień opartych o instrumentarium wywodzące się ze stylu R’n’B, a jego utwory charakteryzuje zmienność nastrojów, od dynamicznych po liryczne. W jego repertuarze nie brakuje zatem energicznych utworów oraz nastrojowych soulowych ballad.

W ubiegłym roku podczas występu w programie TVP Polonia – Kulturalni.PL, otrzymał osobiste gratulacje od znanego dziennikarza muzycznego – Artura Orzecha. Artystą zainteresowało się również wiele rozgłośni radiowych. Bierze udział w wielu muzycznych projektach, współpracując m.in. z młodymi twórcami hip-hopu (np. grupa JMTP), producentami muzyki klubowej (np. Paul Allen), oraz wokalistami jazzowymi (np. Agata Pufal).

Na scenie występuje w towarzystwie profesjonalnych muzyków, związanych z uczelniami muzycznymi w Polsce i Niemczech. Jego utwory oraz koncerty są niezwykle ciepło odbierane przez słuchaczy. Przy produkcji utworów współpracuje z pianistą i kompozytorem Marcinem Cichym. Florczyk zawsze podkreśla swoje dolnośląskie pochodzenie oraz przywiązanie do legnickiego środowiska akademickiego:

- Ukończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową (studia licencjackie). Bardzo dobrze pamiętam studenckie chwile w mojej Uczelni i wspominam je niezwykle miło. Wspaniali ludzie, kadra na wysokim poziomie oraz nowoczesna infrastruktura PWSZ pozwalały każdemu czuć się prawdziwym studentem, zaś oferta wielu kulturalnych wydarzeń sprawiała, że między przerwami w zajęciach nie można było się nudzić.

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u