pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
46. Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie

W dniach 7-8 marca bieżącego roku studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczestniczyli w 46. Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB, które jak co roku, odbywały się w Kompleksie Wystawienniczym Messe Berlin. Wyjazd zorganizował Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni.

Berlińskie targi odbywają się od 1966 roku i przodują w liczbach. Są najchętniej odwiedzanymi przez touroperatorów, turystów, studentów i podróżników targami tego typu na świecie! Tradycja zobowiązuje, dlatego też z roku na rok rośnie powierzchnia na której się one odbywają. Rokrocznie przygotowywane przez organizatorów spotkania ze znanymi postaciami branży turystycznej oraz liczne gry i konkursy, w których wygrać można cenne nagrody rzeczowe oraz wycieczki do wymarzonych krajów, są coraz bardziej ciekawe.46. Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie

Oficjalnym krajem partnerskim w 2012 roku był Egipt, przyciągający corocznie tysiące turystów, pracowników firm branży turystycznej oraz transportowej. Oprócz wymiany doświadczeń, można było podpatrywać oferty innych biur podróży, zasięgać opinii, proponować swoje usługi.

Targi ITB wytyczają trendy oraz pozwalają na zapoznanie się z innowacjami rynkowymi, osiągnięciami globalnego przemysłu turystycznego oraz pogłębiania relacji biznesowych. Tegoroczne targi zgromadziły ponad 11 tys. wystawców z całego świata, wśród nich, w polskim pawilonie zaprezentowały się poszczególne województwa. Najliczniejszą rzeszę odwiedzających przyciągnął region Warmii i Mazur oraz województwo łódzkie. Odwiedzając stoisko województwa uczestnicy imprezy mogli m.in. otrzymać informacje o tym, jak w ciekawy sposób spędzić czas na Szlaku Konnym. Wśród odwiedzających stoisko województwa łódzkiego gości znaleźli się m.in. prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz Minister Sportu Joanna Mucha.

Polska jest obecna na targach ITB już od wielu lat. W tym roku motywem przewodnim promocji Polski były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Do reklamy kraju wykorzystano m.in. nowoczesne multimedialne aplikacje, które umożliwiały zrobienie zdjęcia z pucharem mistrzostw, makiety stadionów piłkarskich oraz hostessy ubrane w stroje reprezentacji.

46. Międzynarodowe Targi Turystyczne w BerlinieGoście mogli obejrzeć instalację multimedialną, wziąć udział w nowoczesnej zabawie interaktywnej, zobaczyć nowoczesne pokazy multimedialne, w tym także w 3D a na piłce „gigant” złożyć swoje podpisy. Część ekspozycji była poświęcona czterem miastom gospodarzom rozgrywek.

Polska była widoczna nie tylko na targach. W wielu prestiżowych miejscach Berlina pojawiły się także reklamy naszego kraju. Na dworcu głównym Hauptbahnhof można było obejrzeć stadiony w miniaturze, a w metrze i na największym ekranie Europy, w centrum Berlina przy ulicy Kurfürstendamm, najnowsze spoty reklamowe.

Podczas targów studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogli zapoznać się z folklorem państw wszystkich kontynentów, odczuć fascynującą atmosferę egzotycznych rejonów świata. Nasi studenci mogli zgromadzić bogatą gamę wydawnictw promujących poszczególne regiony świata, mapy i plany miast. Wyjazd na targi do Berlina umożliwił naszym studentom zapoznanie się z turystycznym biznesem na świecie. Nie zabrakło również i zwiedzania samego Berlina, który jest wielkim ośrodkiem gospodarczym i finansowym.

(pk)

Fot. dr Romuald M. Łuczyński, Cihan Canbolat

<< POWRÓTImieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u