pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Finał konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”

W sali konferencyjnej E1, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 20 marca bieżącego roku odbywała się siódma edycja konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”. Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Legnicy oraz Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy. Wydział Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni wspierał to wydarzenie organizacyjnie.Finał konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod opieką nauczycieli. W sumie do konkursu zgłosiły się 24 drużyny z następujących szkół: SP w Kościelcu, SP nr 4 w Chojnowie, SP w Wągrodnie, SP w Miłkowicach, SP nr 19 w Legnicy, SP nr 9 w Legnicy, SP nr 10 w Legnicy, Gimnazjum w Legnickim Polu, Gimnazjum nr 3 w Legnicy, Gimnazjum w Rui, Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 5 w Legnicy, Gimnazjum nr 10 w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, Gimnazjum nr 9 w Legnicy oraz szkoły średnie Technikum nr 1 w Legnicy, Katolickie LO im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, IV LO w Legnicy, V LO w Legnicy, II LO w Legnicy, Technikum Geodezyjne w Legnicy, ZS Ekonomicznych w Legnicy.

Finał konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży chęci uczestniczenia w ruchu turystyczno-krajoznawczym oraz pogłębienie wiedzy na temat naszego Regionu. Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania: rozwiązanie indywidualnie testu krajoznawczego, składającego się z 50 pytań, odgadnięcie dziesięciu zdjęć z zabytkami z powiatu legnickiego oraz przygotowanie plakatu na temat „Turystyka rowerowa w powiecie legnickim”. W ramach konkursu odbyła się także wycieczka z przewodnikami PTTK po Legnicy ze zwiedzaniem zabytków Legnicy.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. Za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy, a na III miejscu Szkoła Podstawowa z Wągrodna.

Wśród szkół gimnazjalnych zwycięską okazała się drużyna z Gimnazjum nr 10 w Legnicy. Za nią – Gimnazjum z Legnickiego Pola oraz Gimnazjum w Miłkowicach.Finał konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”

Laur zwycięstwa wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego z Legnicy. II miejsce przypadło IV Liceum Ogólnokształcącemu zaś miejsce III zajęło Technikum Geodezyjne w Legnicy.

Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczała Wicestarosta Legnicki Lilia Walasek, Prezes Oddziału PTTK w Legnicy Mirosław Bielachowicz oraz Prodziekan Wydziału Pedagogiki Turystyki i Rekreacji PWSZ im. Witelona w Legnicy mgr Leszek Gramza.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u