pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci z wizytą w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

Studenci z wizytą w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu15 marca 2012 roku grupa 50 studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne uczestniczyła w wyjazdowym seminarium zorganizowanym przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Celem seminarium było zapoznanie się ze strukturą organizacyjną Ośrodka oraz z jego zadaniami, a także poznanie przez studentów systemu zabezpieczeń przeciwpowodziowych w powiecie lubańskim. Opiekunem grupy był dr Paweł Kobes, natomiast ze strony Ośrodka koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Porucznik SG dr Barbara Kaczmarczyk.

Studenci zostali powitani w Ośrodku przez Pułkownika SG Marka Waszczuka – zastępcę komendanta Ośrodka. Po omówieniu struktury organizacyjnej i zadań Ośrodka studenci zwiedzili między innymi Izbę Pamięci Ośrodka, zakład kynologii, strzelnicę oraz wagon i samolot, na którym funkcjonariusze Straży Granicznej ćwiczą m.in. wykrywanie narkotyków.
Studenci z wizytą w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu
W dalszej części seminarium, studenci wraz z przedstawicielem Starosty Lubańskiego zajmującego się zarządzaniem kryzysowym udali się na dwie zapory wodne na rzece Kwisie, które stanowią element system zabezpieczeń przeciwpowodziowych powiatu lubańskiego. Przy okazji zwiedzili najstarszą elektrownię wodną w Polsce.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne mają charakter interdyscyplinarny i łączą przygotowanie z dziedziny nauk prawnych, ekonomicznych, humanitarnych i zarządzania z przygotowaniem w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji w Polsce, a w szczególności w kompleksowy sposób traktuje i odnosi się do koncepcji i sposobów przeciwdziałania zagrożeniom.Studenci z wizytą w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

(Paweł Kobes)

<< POWRÓT


Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u