pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zwiedzali Uczelnię i wybierali kierunki studiów

Zwiedzali Uczelnię i wybierali kierunki studiówLekcja języka japońskiego, prezentacja zakładania i noszenia kimona, warsztaty z ratownictwa medycznego i pokazy sztuk walki to tylko nie liczne z atrakcji jakie czekały na uczniów podczas zorganizowanych w dniach 3-4 kwietnia Dni Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. W tych dniach odwiedzili naszą Uczelnię tegoroczni maturzyści z Legnicy, Lubina, Głogowa, Polkowic, Środy Śląskiej, Jawora, Chojnowa, Zgorzelca, Żagania i wielu innych miejscowości. W sumie z możliwości zwiedzenia Uczelni skorzystało ponad 700 osób.Zwiedzali Uczelnię i wybierali kierunki studiów 

Największą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu studentów Wydziału Medycznego PWSZ im. Witelona w Legnicy, prelekcja Dziekana Wydziału Medycznego dr n. med. Jarosława Goldmana pt. „Lek to czy trucizna?”, prezentacja sztuki zakładania i noszenia kimona, którą zaprezentowali nauczyciele języka japońskiego Takayoshi i Kliko Ishizuka oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników  klubu taekwon-do, którą prowadzili Marzanna Pawlik – wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy i czterokrotna Wicemistrzyni Świata oraz Łukasz Stawarz - trener Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do.

Zwiedzali Uczelnię i wybierali kierunki studiówZgodnie z wieloletnią tradycją, nasza Uczelnia zaprosiła młodzież ze szkól ponadgimnazjalnych do odwiedzania kampusu. W tych dniach studenci wraz z pracownikami nie tylko oprowadzali przyszłych żaków po terenie kampusu, pokazując świetnie wyposażoną bazę materialną ale też opowiadali o tegorocznej bardzo bogatej ofercie edukacyjnej.

W ramach „wycieczki po kampusie” uczniowie mogli zobaczyć sale audiowizualne, siłownię, salę do fitness, sale informatyczne, sale do zajęć praktycznych dla studentów ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa, bibliotekę uczelnianą oraz czytelnie naukową i komputerową, pracownie chemiczne, informatyczne, fizyczne oraz materiałoznawstwa.

Uczniowie mogli w specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym zapoznać się z zasadami rekrutacji, zadać wiele pytań na temat swoich przyszłych kierunków studiów, czy udać się na przygotowane wykłady i prezentacje. Zwiedzali Uczelnię i wybierali kierunki studiów

Młodzież była szczególnie zainteresowania kierunkiem kształcenia co prawda uruchomionym już w ubiegłym roku, ale cieszącym się nie słabnącym zainteresowaniem tj. bezpieczeństwem wewnętrznym.

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kierunki medyczne oraz cały czas popularna administracja. Po rozmowach z młodymi ludźmi da się również odczuć chęć studiowania na kierunkach ścisłych, takich jak ekonomia czy informatyka. W ubiegłych latach w rankingach popularności królowały humanistyczne kierunki studiów.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ cz. I

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ cz. IIImieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u