pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Taekwondziści z Legnicy prą do przodu!

Po niedawnych sukcesach Legnickiego Klubu Taekwnon-do na zawodach w Pruszczu Gdańskim i w Bystrzycy Kłodzkiej oraz wyróżnieniu zawodników przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca przyszła kolej na następne medale.

Taekwondziści z Legnicy prą do przodu!Legniccy zawodnicy podczas rozegranej w Lubinie drugiej edycji Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów Młodszych i Juniorów zdobyli aż 32 medale. W kategorii młodzika legniczanie wywalczyli siedem medali oraz wiele punktowanych miejsc co pozwoliło na zgromadzenie przez LKT Legnica łącznie 29 punktów do ministerialnych rankingów klubów, gmin i powiatów w ramach systemu sportu młodzieżowego

Lubiński turniej był ostatnią eliminację do tegorocznych mistrzostw Polski we wspomnianych dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie reprezentacja LKT na tegoroczne mistrzostwa składać się będzie z 7 juniorów młodszych i 9 juniorów, którzy uzyskali łącznie aż 27 kwalifikacji w trzech konkurencjach.

Natomiast w rozgrywanych w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2012 roku w szwedzkim Skövde Międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji Viking Cup 2012 dziewiątka zawodników Legnickiego Klub Taekwon-do zdobyła siedem medali.

W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników z 17 państw w tym tak odległych jak Argentyna, Australia, Kazachstan czy Kanada. Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów i szczególnie w tej drugiej okazały się świetnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Na matach w Skovde nie zabrakło wielu medalistów mistrzostw Europy i Świata. Poziom sportowy zawodników startujących podczas tegorocznego Viking Cup oraz ilość stoczonych pojedynków sprawiły, że każdy medal wywalczony przez legniczan okazał się nie lada wyczynem. Taekwondziści z Legnicy prą do przodu!

Olbrzymi sukces w Szwecji osiągnął Maciek Żuk. Legniczanin najpierw sięgnął po złoty medal w układach formalnych pokonując w finale aktualnego Mistrza Europy w tej konkurencji Norwega Trana Mamini. Następnie w walkach do 71 kg Maciek również okazał się bezkonkurencyjny i po siedmiu zwycięskich pojedynkach wywalczył złoty medal tej kategorii. Świetnie spisała się w Szwecji również Gabriela Offman, która po pięciu wygranych walkach pewnie sięgnęła po złoty medal w kategorii do 52 kg kobiet.

Trenerami legnickich zawodników są Marzanna Pawlik - wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy i czterokrotna Wicemistrzyni Świata, pracownik PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz Łukasz Stawarz - trener Reprezentacji Polski mężczyzn w Taekwon-do, nauczyciel akademicki na Wydziale Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni.

(pk)

Fot. LKT

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u