pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
HooDoo Band z Alicją Janosz w Domu Studenta

Na pierwszyPrzy muzyce Hoodoo Band trzeba tańczyćm w nowym roku akademickim koncercie z cyklu „Witelon Music Night”, który odbył się 19 października br. w Klubie Studenckim Akademika PWSZ im. Witelona w Legnicy wystąpi zespół HooDoo Band oraz Alicja Janosz.

Zespół gościł już w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w 2009 roku.Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu Juniora Wellsa – „Hoodoo Man Blues“. Zespół założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt, którzy poznali się podczas częstych koncertów na wrocławskich jam sessions.

Obecnie zespół tworzy siedmioosobowa grupa. Ich debiutancki album zatytułowany „HooDoo Band” ukazał się 15 stycznia 2010 i prędko zdobył status Złotej Płyty. Oryginalność i zawodostwo „HooDoo Band” potwierdzają również w swoich recenzjach takie autorytety jak Wojciech Mann oraz Jan Chojnacki.

Zespół istnieje od 5 lat, ale dopiero niedawno uformował się jego ostateczny skład. „HooDoo Band” stylistycznie prezentuje zupełnie nowe podejście do muzyki, w którym nietrudno dostrzec bluesowe korzenie. Muzyka HooDoo Band to niespotykana dotąd w Polsce mieszkanka rythm‘n‘bluesa, funku, soulu i jazzu.
Charakterystyczne dla zespołu jest brzmienie perkusji
Zespół ma na swoim koncie koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a także występy na wszystkich większych festiwalach bluesowych: m. in. Rawa Blues, Jimmiway Blues festiwal, oraz na festiwalu w Dreźnie, Zittau, Sumperk i we Lwowie.

W skład grupy wchodzą: Tomasz Nitribitt (voc/harp), Alicja Janosz (voc), Patrycja Łacina-Miarka (voc), Krzysztof Borowicz (keyb), Bartek Miarka (guitar), Andrzej Stagraczyński (bass guitar) i Bartosz Niebielecki (drums).
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u