pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Olimpiada pielęgniarska - etap drugi

16 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się drugi etap III Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej, która jest organizowana wspólnie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Z pierwszego etapu, który odbył się 19 marca przeszło po 8 osób z każdej uczelni, które uzyskały największą liczbę punktów.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy najwięcej punktów uzyskali: Elżbieta Koenig – 47, Agnieszka Maguliszyn – 46,  Aleksandra Florczak – 40, Barbara Skrętkowicz – 39,  Natalia Biegacz – 39,  Patrycja Garus – 39 oraz  Weronika Serwatka, Katarzyna Letkiewicz i Paweł Mikołajczyk po 38 punktów. Ponieważ wyniki trojga studentów były identyczne do II etapu olimpiady zakwalifikowano dziewięcioro studentów.

Drugi etap polega na ustnym omówieniu etapów procesu pielęgnowania na podstawie opisu przypadku. Oceniane będą: trafność i forma postawienia diagnozy pielęgniarskiej, trafność wyłonienia celu działania, przedstawienie adekwatnych do diagnozy działań pielęgniarskich oraz umiejętność posługiwania się językiem medycznym. Tylko 6 osób  - po 2 z każdej uczelni, które otrzymają najwyższą liczbę punktów przechodzą do III etapu Olimpiady.

Finał - odbędzie 16 maja 2012 r,. w siedzibie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Wyłoni on 3 najlepszych studentów z dziedziny wiedzy pielęgniarskiej a polegać będzie na przedstawieniu przez uczestników prezentacji multimedialnej.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u