pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studiuj w Rumuńsko-Amerykańskim Uniwersytecie w Bukareszcie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów z Rumuńsko-Amerykańskim Uniwersytetem w Bukareszcie.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2012-2013. W tym okresie co roku z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 8 studentów i 4 nauczycieli akademickich. Również ze strony rumuńskiej tyle samo studentów jak i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni. Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Rumunii są możliwe już semestru letniego roku akademickiego 2011/2012. Umowę zawarto w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme).

Studiuj w Rumuńsko-Amerykańskim Uniwersytecie w BukareszcieRumuńsko-Amerykański Uniwersytet w Bukareszcie jest uczelnią założoną w 1991 roku. Misją uczelni jest promowanie wartości edukacyjnych amerykańskiego szkolnictwa wyższego, nie odżegnując się od bogatej rumuńskiej tradycyjni humanistycznej. Na Uniwersytecie można kształcić się na poziomie studiów licencjackich oraz magisterskich. Jako jedna z największych szkół wyższych w Rumunii, Uniwersytet stale poszerza szeroki wachlarz dyscyplin w nauczaniu i badaniach naukowych. Działalność rozwojowa jest podstawową częścią Uniwersytetu, a koncentruje się na eLearning, eHealth, eGovernment,, eBusiness eWorking.

Studenci zainteresowani studiowaniem w tym ośrodku akademickim będą mieli do wyboru między innymi takie kierunki jak informatyka, zarządzanie, marketing, ekonomia.

Bukareszt jest stolicą Rumunii a zarazem jego największym miastem. Jest to główny ośrodek edukacji, kultury, rozrywki i biznesu. Miasto z 32 uczelniami wyższymi jest również najważniejszym centrum kulturalnym wśród studentów. Bukareszt ma bardzo zróżnicowaną historię sięgającą starożytności, chociaż głównym miastem Rumunii stał się dopiero w XIX wieku. Zgodnie z legendą, miasto zostało założone przez pasterza o imieniu Bucur. Jednak potwierdzone historyczne informacje mówią, że założycielem miasta jest Mircza Stary, a sam Bukareszt powstał po zwycięstwie nad Turkami w XIV wieku. Rumuńskie słowo bucurie znaczy radość.
Studiuj w Rumuńsko-Amerykańskim Uniwersytecie w Bukareszcie
Po roku 2000 miasto stale się unowocześnia i rozbudowuje. W północnej części miasta rozwijanych jest wiele ekonomicznych projektów, podczas gdy historyczne centrum podlega stopniowej restauracji.

By skorzystać z oferty studiów za granicą wystarczy odwiedzić Biuro Współpracy z Zagranicą, znajdujące się w pokoju nr 117 budynku C Uczelni lub zajrzeć na stronę www.bw.pwsz.legnica.edu.pl.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u