pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Mariusz Florczyk & „Flores Band” rozruszali Akademik!

Mariusz Florczyk & „Flores Band” rozruszali Akademik!Na koncertach „Witelon Music Night” organizowanych cyklicznie już od blisko czterech lat gościliśmy wielu znanych jak i mniej znanych szerokiej publiczności artystów, zespołów, twórców muzyki, inspirujących się różnymi gatunkami tej formy ekspresji począwszy od jazzu, przez bluesa, kończąc na popie i rocku.

Formuła koncertów cały czas się rozwija i sięga po co raz nowsze, interesujące brzmienia. Dlatego też na kolejnym koncercie w ramach cyklu, który odbył się 17 kwietnia gościliśmy Mariusza Florczyka z zespołem „FloresBand”.

Wokalista wraz z zespołem przekazali dużą dawkę pozytywnej energii, w której na przemian przeplatały się autorskie utwory artysty oraz znane światowe standardy w bardzo oryginalnych aranżacjach, co udało się połączyć w nastrojowe soulowe ballady. Mariusz Florczyk & „Flores Band” rozruszali Akademik!

W repertuarze artystów usłyszeliśmy wiele znanych zagranicznych utworów między innymi „Another Day in Paradise” - słynną piosenkę Phila Collinsa, która poprzez swój przekaz zwróciła oczy całego świata na problem bezdomności i alienacji, nie zabrakło „Human nature” z repertuaru Michaela Jacksona,  „Celebration” z dorobku grupy Cool & Gang, czy też nieco współczysnych piosenek np. "We found love"  z repertuaru Rihanny. Wszystkie piosenki nabrały nowego życia dzięki, zaskakującym energicznym aranżacjom, a cały koncert opatrzony był ciekawymi prezentacjami multimedialnymi związanymi z tematyką piosenek i dodatkowo potęgujący klimat dobrej zabawy. 

Mariusz Florczyk & „Flores Band” rozruszali Akademik!Mariusz Florczyk to wokalista i producent muzyczny, absolwent Liceum Ekonomicznego w Złotoryi, ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od dzieciństwa związany z naszym regionem - mieszka w Złotoryi. W wolnych chwilach współtworzy i nagrywa własne piosenki, jak choćby znana już dobrze piosenka „Ciszy głos”. Jest też autorem wielu muzycznych projektów, takich jak m.in. „Świąteczny prezent dla Ciebie”.

Jest zwycięzcą europejskiego konkursu muzycznego „Music Against Poverty”. Reprezentował nasz kraj podczas gali otwierającej Europejskie Dni Rozwoju (EDD) w 2010 r., śpiewając piosenkę „Together”, za którą odebrał nagrodę z rąk unijnego komisarza ds. rozwoju – Andrisa Piebalgsa.
Mariusz Florczyk & „Flores Band” rozruszali Akademik!
Jego inspiracje muzyczne są bardzo różnorodne. Mówi, że muzyka soul i R’n’B zawsze budziła jego ciekawość. W swojej twórczości często sięga do bogatych brzmień opartych o instrumentarium wywodzące się ze stylu R’n’B, a jego utwory charakteryzuje zmienność nastrojów, od dynamicznych po liryczne.

 „FloresBand” to grupa profesjonalnych muzyków, związanych z uczelniami muzycznymi w Polsce i Niemczech. W większości są to muzycy z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, tj. wokalistki – Agata Pufal i Wiola Grabowicz, gitarzysta Maciej Olesiński, pianista Marcin Cichy, basista Kasper Łbik oraz perkusiści – Paweł Kamiński i Wojciech Szachnowski.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u