pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Drugi etap olimpiady pielęgniarskiej za nami

Drugi etap olimpiady pielęgniarskiej za namiW poniedziałek, 16 kwietnia odbył się drugi etap III Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej. Zmagania studentów pielęgniarstwa zorganizowały Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

II etap olimpiady odbywał się równocześnie w Opolu, Nysie i Legnicy i polegał na ustnym omówieniu etapów procesu pielęgnowania, przygotowanych pisemnie na podstawie opisu przypadku.  Opisy przypadków chorobowych opracowane zostały przez członków Komitetu Olimpiady w poszczególnych Uczelniach.  

Członkowie Komitetu Olimpiady oceniali w tym etapie: trafność i formę postawienia diagnozy pielęgniarskiej, trafność wyłonienia celu działania, przedstawienie adekwatnych do diagnozy działań pielęgniarskich oraz umiejętność posługiwania się językiem medycznym. W razie wątpliwości członkowie Komitetu mogli zadawać uczestnikom pytania uzupełniające.Drugi etap olimpiady pielęgniarskiej za nami

Za każdy etap procesu pielęgnowania, uczestnicy mogli dostać od 1 do 5 punktów. Maksymalnie uczestnik mógł otrzymać 20 punktów. 6 osób - po 2 z każdej uczelni, które otrzymały najwyższą liczbę punktów przechodzą do III etapu Olimpiady.

Studentki 3 roku Pielęgniarstwa w PWSZ im. Witelona w Legnicy - Agnieszka Maguliszyn z sumą 20 punktów oraz Natalia Biegacz z 19 punktami zostały zakwalifikowane do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. J. Fetlińskiej.

Drugi etap olimpiady pielęgniarskiej za nami

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. J. Fetlińskiej odbędzie się 16 maja 2012 r. w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Wyłoni on trzech najlepszych studentów z dziedziny wiedzy pielęgniarskiej. III etap polegać będzie na przedstawieniu przez uczestników prezentacji multimedialnej na zadany temat.

Komitet oceni prezentację w formie punktowej. Za każdy element prezentacji  uczestnik może otrzymać 1- 5 punktów, maksymalnie 25 punktów. Ocena prac uwzględni: zgodność prezentacji z tematem, wybór treści w odniesieniu do ogólnego tematu, aktualność zagadnień, atrakcyjność przekazu oraz obowiązujący czas trwania prezentacji.
Finaliści otrzymają tytuł Laureata III Ogólnopolskiej Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u