pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwsi absolwenci Akademii Sieci Cisco

Pracownia Lokalnej Akademii Sieci Cisco w PWSZ im. Witelona w LegnicyChcąc zapewnić swoim studentom ułatwiony start na rynku pracy, a absolwentom oraz mieszkańcom miasta i okolic możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, pod koniec 2009 roku przy Wydziale Zarządzania i Informatyki PWSZ im. Witelona w Legnicy uruchomiono Lokalną Akademię Sieci Cisco i włączono do jej oferty kurs CCNA. Decyzja ta okazała się trafną. W zajęciach prowadzonych w ramach Akademii uczestniczą zarówno studenci naszej Uczelni, jak i absolwenci oraz osoby wcześniej nie związane w żaden sposób z naszą Uczelnią, które nierzadko zamieszkują miejscowości oddalone nawet o kilkadziesiąt kilometrów od Legnicy.

Obecnie Akademia pochwalić się może sukcesem. Z końcem semestru zimowego na Uczelni, pierwsze dwie grupy uczestników ukończyły czterosemestralny kurs CCNA i otrzymały stosowne certyfikaty, zaświadczające o zdobytej wiedzy oraz umiejętnościach praktycznych.  Wielu absolwentów Akademii potwierdza fakt, że wiedza uzyskana w trakcie kursu, potwierdzona certyfikatem pozwoliła im uzyskać awans bądź atrakcyjniejsze wynagrodzenie u swojego obecnego pracodawcy, a w niektórywch przypadkach nawet pozwoliła na zmianę pracy na lepszą.Pracownia Lokalnej Akademii Sieci Cisco w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Trafiają do nas również osoby, które zapisują się na kurs na podstawie rekomendacji znajomych czy współpracowników, którzy zetknęli się z naszą Akademią wcześniej i docenili wysoki poziom prowadzonych przez nas zajęć dydaktycznych. Jest to sygnał dla osób zaangażowanych w pracę Akademii i władz Wydziału, że Akademia Cisco w Legnicy, przy Wydziale Zarządzania i Informatyki Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest potrzebna i warto ten projekt kontynuować, jednocześnie rozwijać i być może z czasem poszerzyć ofertę o kolejne kursy z bardzo szerokiej oferty Cisco NetAcad.

Akademia Cisco (Cisco Networking Academy - CNA) jest organizacją funkcjonującą pod patronatem koncernu Cisco Systems, jednego z liderów branży IT, specjalizującego się w produkcji sprzętu i oprogramowania sieciowego. Celem CNA jest propagowanie specjalistycznej wiedzy dotyczącej ogólnie pojętej informatyki właśnie, ze szczególnym naciskiem oczywiście na główny obszar działalności patrona:  sieci komputerowe. Dzięki  tak zwanemu „know how”, wieloletniemu doświadczeniu oraz ścisłej integracji ze środowiskami akademickimi, Akademia Cisco przygotowuje cały szereg kursów i ścieżek certyfikacji, które cechują się bardzo wysoką jakością kształcenia oraz powszechnym uznaniem w branży.

Pracownia Lokalnej Akademii Sieci Cisco w PWSZ im. Witelona w LegnicyCNA działa obecnie w  165 krajach Świata i informuje na swojej stronie internetowej, że przeszło 900,000 studentów zdobywało wiedzę w ramach jej zajęć. Najpopularniejszym produktem CNA jest kurs CCNA (Cisco Certified Network Associate), przygotowujący do zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu o tej samej nazwie. CCNA stało się dziś nieformalnym wymogiem dla osób poszukujących pracy w zawodzie administratora sieci i pokrewnych. Zjawiskiem wręcz powszechnym jest zamieszczanie przez pracodawców w ofertach pracy informacji o wymaganym posiadaniu certyfikatu CCNA lub chociażby wiedzy równoważnej tej, zdobywanej podczas kursu. 

Ważną cechą Akademii Cisco jest jej charakter „non-profit”. Dzięki temu organizator kursu nie ponosi żadnych opłat licencyjnych za udostępnianą wiedzę i narzędzia edukacyjne a opłaty za kursy, w porównaniu do branżowych kursów komercyjnych, są niskie i ograniczają się jedynie do pokrycia logistycznych kosztów związanych z kursami.

(Piotr Nadybski - Instruktor Lokalnej Akademii Sieci Cisco)

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u