pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
O twórczości Hauptmannów

O twórczości HauptmannówWydział Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprasza na konferencję naukową pt. „Carl i Gerhart Hauptmann. Dzieło i modele jego odbioru", która odbędzie się 26 - 27 kwietnia 2012 r.

Pierwszego dnia dyskusji to jest 26 kwietnia miejscem obrad będzie sala E1 w PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wówczas też nastąpi wręczenie Nagrody Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy za przekład wiersza Gerharta Hauptmanna oraz prezentacja polskiej edycji tomu wierszy Moniki Taubitz „W pociągu en passant”, przygotowanej przez studentów Wydziału Humanistycznego naszej uczelni. Natomiast 27 kwietnia, uczestnicy obrad wyjadą do Szczawna-Zdroju, gdzie będą kontynuować rozważania nad twórczością Gerharta Hauptmanna.

Gerhart Hauptmann to niemiecki dramaturg i powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1912. Ojciec Hauptmanna był zarządcą hotelu „Pod pruską koroną", w Szczawnie-Zdroju, dzięki czemu syn już w latach młodości miał okazję poznać najróżniejsze typy ludzkie, które później pojawiały się w jego naturalistycznej twórczości. Jego brat Carl Hauptmann także był znanym niemieckim pisarzem.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim – Instytut Filologii Germańskiej, Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmann w Jeleniej Górze, Towarzystwem Miłośników Szczawna-Zdroju oraz z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.O twórczości Hauptmannów

Konferencji towarzyszy wystawa „Polskie Hauptmanniana” ze zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, przygotowana przez bibliotekę Uczelnianą.

Szczegółowy program obrad dostępny jest na stronie internetowej PWSZ im. Witelona w Legnicy.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u