pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa na zakończenie sezonu

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa na zakończenie sezonuSławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego „Nocna Zmiana Bluesa” będą gośćmi koncertu w ramach „Witelon Music Night”, który odbędzie się 29 maja br. w Akademiku PWSZ im. Witelona w Legnicy. Koncert rozpocznie się o ghodzinie 19:00. Wstęp wolny.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to klasyka! Są bohaterami haseł w encyklopediach muzycznych, powstały na ich temat prace licencjackie i magisterskie! W dorobku mają CD prestiżowej serii kolekcja wydawnictwa EMI Poland oraz występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces” .

Wnikliwą analizę historii zespołu stanowi książka „Chory na bluesa” autorstwa Mariusza Szalbierza i Jana Skaradzińskiego. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 30 lat nieustannej działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym „Radia dla Ciebie”, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

W ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt (3 LP, 2 DVD i 15 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B. B. Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989).

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u