pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jacek Kiełb w Zarządzie Głównym AZS

Jacek Kiełb w Zarządzie Głównym AZSJacek Kiełb, pełniący funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy podczas XXIV Zjazdu Akademickiego Związku Sportowego w Wilkasach w dniach 20-21 kwietnia br. został powołany do Zarządu Głównego AZS.

W Zjeździe uczestniczyło 165 delegatów, reprezentujących 17 ośrodków sporu akademickiego w kraju. Wśród gości Zjazdu byli m.in.: Jacek Foks, podsekretarz stanu Ministerstwa Sport Turystyki, Anna Wasilewska, członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Szewiński, senator RP, a także członkowie Konwentu Członków Honorowych AZS, wśród których obecna była m.in. medalistka olimpijska, lekkoatletka Jarosława Jóźwiakowska-Zdunek.

Zjazd przyjął kierunki działania na kolejną dwuletnia kadencję w obszarze sportu kwalifikowanego, powszechnego oraz w kwestiach ekonomiczno-organizacyjnych. Najistotniejszymi działaniami będą: w sporcie – dalsze doskonalenie systemu szkolenia w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, doskonalenie systemu uniwersjadowego, w sporcie powszechnym – starania o przywrócenie regulacji prawnych stypendiów sportowych na uczelniach rozdzielających i uniezależniających stypendia sportowe od pozostałych (naukowych), w zakresie ekonomiczno-organizacyjnym – rozwijanie współpracy z MSiT oraz MNiSW w celu poszerzenia zakresu i zwiększenia skali finansowania podpisanego w marcu 20011 roku „Porozumienia na rzecz rozwoju sportu akademickiego” oraz aplikowanie o środki z UE przeznaczone na sport w nowej perspektywie finansowej UE.

Jacek Kiełb w Klubie Uczelnianym AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na co dzień zajmuje się między innymi organizacją zawodów i turniejów sportowych na szczeblu lokalnych jak i ogólnopolskim, uczestniczy w pracach sekcji sportowych, sam prowadzi zaś sekcję bowlingową. Organizuje także prelekcje i spotkania ze znanymi sportowcami i działaczami AZS jak i cykliczne zbiórki krwi  „Wampiry na PWSZ”. Jako działacz Klubu organizuje współzawodnictwo dla studentów PWSZ, gdzie startują ekipy poszczególnych kierunków oraz dokonuje oceny i podsumowanie pracy szkoleniowo-organizacyjnej połączonej z plebiscytem na najpopularniejszego studenta-sportowca.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u