pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Osiem medali LKT w Słowenii

Osiem medali LKT w SłoweniiW słoweńskim Mariborze, gdzie w dniach 20-22 kwietnia odbywały się XXVII Mistrzostwa Europy w Taekwon-do zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli osiem medali. W składzie Reprezentacji Polski tegorocznego czempionatu znalazła się czwórka legniczan: Maciek Żuk, Gabriela Offman, Klaudia Ewkowska i Bartosz Górski. W sumie w zawodach wystartowało 490 zawodników z 29 państw.

Juniorzy Ewkowska i Górski zaliczyli udany debiut w mistrzostwach Europy i zajęli miejsca 5 – 8. Bartek minimalnie przegrał swój pojedynek ćwierćfinałowy z Rosjaninem a Klaudia w walce o wejście do strefy medalowej uległa zawodniczce z Holandii. Znakomicie natomiast spisali Offman i Żuk.

W pierwszym dniu mistrzostw Maciek Żuk wywalczył wraz z kolegami srebrny medal w układach drużynowych a Gabriela Offman medal brązowy również w układach formalnych seniorek.

W drugim dniu mistrzostw rozegrano turniej walk indywidualnych seniorek i seniorów. W kategorii do 52 kg Gabrysia w świetnym stylu dotarła do półfinału gdzie niestety nie sprostała Katyi Solovey i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.

W kategorii do 71 kg seniorów wystartował Maciek Żuk. Maciek zaliczył najlepszy start w całej dotychczasowej karierze sportowej. W eliminacjach sprawił olbrzymią niespodziankę pokonując między innymi ponad dwumetrowego faworyzowanego Adolfsa Colina z Niemiec. W półfinale Maciek spotkał się z aktualnym mistrzem Świata i Europy Rudolfem Gregą ze Słowenii. W końcówce walki w dziwnych okolicznościach Maciek otrzymał kolejne upomnienie, które spowodowało zmianę wyniku walki z remisowej na minimalne prowadzenie Słoweńca. W ostatnich sekundach przeciwnik Maćka ratując wynik opuścił matę, za co powinien otrzymać kolejne upomnienie i odjęcie punktu. Z niezrozumiałych powodów sędzia planszowy zakończył pojedynek i ogłosił zwycięstwo Gregi. W takich okolicznościach Maciek zakończył start na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal.

W ostatnim dniu mistrzostw rozegrano konkurencje walk drużynowych, drużynowych testów siły i technik specjalnych. Znakomicie w tym dniu spisały się obie drużynówki kobieca i męska. Polki w składzie z Gabrysią Offman pokonały kolejno Ukrainki, Włoszki, Irlandii a w finale Słowenki. Legniczanka tym samym wywalczyła tytuł drużynowej mistrzyni Europy w walkach. Seniorzy w składzie z Maćkiem Żukiem najpierw uporali się ze Szkotami następnie z Ukraińcami a w półfinale spotkali się z faworyzowaną Słowenią.Osiem medali LKT w Słowenii

Sukces sportowców z Legnicy jest także zasługą szkoleniowca Łukasza Stawarza, pracownika Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji naszej Uczelni, który wystąpił w roli selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. Na ubiegłorocznych mistrzostwach polscy seniorzy zaliczyli najgorszy start w historii mistrzostw Europy. W Bratysławie nie wywalczyli ani jednego medalu w walkach indywidualnych a w turnieju drużynowym sromotnie przegrali ze Słowenią.

W listopadzie Zarząd PZTKD powierzył Łukaszowi Stawarzowi zadanie odbudowy pozycji męskiej kadry w światowym Taekwon-do i powołał go na funkcję Trenera Reprezentacji Polski, którą będzie pełnił przez najbliższe cztery lata. Po powołaniach na mistrzostwach Europy wiele osób z krajowego podwórka nie pozostawiło na legnickim szkoleniowcu suchej nitki. Start polskich seniorów i juniorów w Mariborze zakończył się pełnym sukcesem. Wyniki a przede wszystkim poziom zaprezentowany przez naszych reprezentantów zaskoczył wszystkich. Dzięki niemu drużyna polskich juniorów i drużyna polskich seniorów zostały najlepszymi drużynami mistrzostw.

Łukasz Stawarz jest stałym bywalcem najwyższej rangi zawodów a to niezmiernie ważne, bo daje konieczne doświadczenie. Ma w swoim klubie kilku kadrowiczów, którzy odnoszą sukcesy zarówno indywidualne jak i zespołowe. W marcu bieżącego roku odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi, który przyznał Prezydent RP Bronisław Komorowski za szczególne osiągnięcia w sporcie i pracy trenerskiej. Łukasz Stawarz  otrzymał także dyplom potwierdzający przyznanie przez Ministra Sportu Joannę Muchę nagrody indywidualnej pierwszego stopnia w uznaniu zasług za osiągnięcia w pracy szkoleniowej w roku 2011.

Fot. LKT

<< POWRÓTImieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u